Najnowsze Wyniki/Kalendarz
plakat promocyjny gali Wotore 2Materiały prasowe / Na zdjęciu: plakat promocyjny gali Wotore 2

Wotore 2. Gala w maju. Duże zmiany, będzie jeszcze brutalniej

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Organizacja walk na gołe pięści Wotore zorganizuje swoją drugą galę. Podczas majowego wydarzenia dojdzie jednak do pewnej zmiany w przepisach.

Do pierwszej gali Wotore doszło 18 stycznia. Zapowiadano ją jako najbrutalniejszą w historii polskich sportów walki. Rzeczywistość jednak okazała się inna dla organizatorów, ponieważ zawodnicy wykorzystali lukę w przepisach.

Pojedynki nie miały kategorii wagowych ani limitów czasowych. Starcia mogły zakończyć się tylko przez nokaut, poddanie lub dwukrotne wyrzucenie zawodnika z areny zmagań.

Zamiast fenomenalnych i widowiskowych skończeń w stójce, fani obserwowali pokaz zapasów. Podczas Wotore 2, do którego dojdzie 23 maja, tak już nie będzie. Jak poinformował nas Damian Poprawa, jeden z organizatorów, podjęto decyzję o kluczowej zmianie w przepisach.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" #42: Sajewski brutalnie znokautowany, trzy akcje z Oktagonu

Wotore ostatecznie zrezygnowało z wypchnięć. Będą one dozwolone, ale nie będą wpływały na wynik walki.  

Ogłoszono również pierwszą walkę, jaka odbędzie się podczas Wotore 2. W głównym pojedynku wieczoru ma dojść do konfrontacji Dawida z Goliatem. Ważący 110 kilogramów Łukasz Parobiec skonfrontuje się z 77-kilogramowym Damianem Majewskim. 

Obaj wojownicy wystąpili już podczas minionej gali Wotore. Parobiec pokonał Kamila Mękala w pozaturniejowym super-fighcie, natomiast Majewski w pierwszej walce drabinki poległ przeciwko późniejszemu triumfatorowi, Markowi Samociukowi.

Zobacz także:
-> Boks. Deontay Wilder - Tyson Fury 2. Ujawniono oficjalne zarobki bokserów
-> Glory. Arkadiusz Wrzosek zmierzy się z Antonio Plazibatem w Antwerpii
->
MMA. Rocky Warriors Cartel 4. Wyniki gali. Igor Michaliszyn wygrał w walce wieczoru

Czy obejrzysz galę Wotore 2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL