Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Klaudia Syguła (pierwsza z lewej) Materiały prasowe / Na zdjęciu: Klaudia Syguła (pierwsza z lewej)

Wotore 2. Karolina Sobek przeciwniczką Klaudii Syguły w walce kobiet na gołe pięści

Jakub Madej
Jakub Madej
Już 23 maja odbędzie się gala Wotore 2. Podczas wydarzenia kibice zobaczą historyczną walkę kobiet na gołe pięści. Ogłoszono rywalkę Klaudii Syguły, którą będzie Karolina Sobek.

Trenująca w klubie Spartakus Rzeszów Karolina Sobek zmierzy się z reprezentantką Shark Top Team Łódź Klaudią Sygułą. Będzie to pierwsza walka kobiet na gołe pięści w Polsce i jeden z głównych pojedynków sobotniej gali Wotore 2.

Sobek na swoim koncie ma amatorskie występy w mieszanych sztukach walki. Na galach takich organizacji, jak Blood Fight Night, Carpathian Warriors czy Blood Fight Night pokonała między innymi Ghanię Tatou, Agnieszką Sobczyk i Ilonę Wąsowską, przegrywała natomiast z Terezą Bledą i Anną Tarsińską.

Rywalką Karoliny Sobek będzie Klaudia Syguła, wicemistrzyni Europy w amatorskim MMA. Zawodniczka z Łodzi ma na swoim koncie też walkę w organizacji Babilon MMA, gdzie przez duszenie w drugiej rundzie pokonała Oliwię Załuską.

Początkowo przeciwniczką Syguły miała być Izabela Badurek, doświadczona zawodniczka mieszanych sztuk walki, która ma za sobą występy dla takich organizacji, jak UFC czy FEN. 28-latka ostatecznie wycofała się jednak z tego pojedynku.

- Cieszę się, że to ja będę mogła to zacząć, bo myślę, że będzie to zapamiętane przez ludzi - powiedziała Syguła w rozmowie z Polskim Radiem.

Podczas gali Wotore 2 odbędzie się turniej, w którym zwycięzca otrzyma 50 tysięcy złotych. Udział w nim wezmą Szymon Nowowiejski, Michał Banbula, Filip Fijałkowski, Miłosz Wodecki, Damian Bury, Karol Grzesiuk, Kacper Miklasz i Piotr Kurowski. Oprócz tego widzowie zobaczą walki Cezary Oleksiejczuk vs Damian Majewski oraz Marek Samociuk vs Denis Załęcki.

ZOBACZ TAKŻE:
Aż poleje się krew. Wysyp gal z walkami na gołe pięści w Polsce
Mariusz Wach dostał ofertę stoczenia walki na gołe pięści. "Tym razem muszę odmówić"

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online): walka, jakiej w Polsce nie było! "Uważają, że porywam się z motyką na słońce"

Kto zwycięży w tej walce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL