Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Källström: Remis w meczu z Hiszpanią będzie świetnym rezultatem

Piotr Robaczyński
Piotr Robaczyński
Szwedzi w pierwszym meczu na EURO 2008 pokonali broniącą tytułu reprezentację Grecji 2:0. Zwycięstwo to przybliżyło drużynę prowadzoną przez Larsa Lagerbäcka do awansu do kolejnej fazy rozgrywek. W konfrontacji z Hiszpanią dla Szwecji korzystnym rezultatem będzie wywalczenie chociażby jednego punktu, co przyznaje utalentowany pomocnik Kim Källström.

- Myślę, że remis będzie dla nas świetnym rezultatem. Zdobywając teraz jeden punkt, w meczu z Rosją zwycięstwo nie będzie już tak ważne. Spróbujemy jednak pokonać Hiszpanię, ponieważ ciężko jest grać na remis - powiedział Källström.

Källström uważa, że kluczem do sukcesu będzie przypilnowanie dobrze dysponowanych pomocników rywala oraz skuteczna gra z kontrataków. - Xavi i Iniesta to świetni piłkarze, odebranie im piłki jest bardzo trudne. Będziemy na nich szczególnie uważać. Mam nadzieję, że uda nam się zaskoczyć Hiszpanię z kontrataku, ale musimy być cierpliwi i powoli budować ofensywne akcje. Mam nadzieję, że uda nam się ponownie wywalczyć dobry rezultat, tak jak w spotkaniu z Grecją - dodał 25-letni piłkarz.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL