Najnowsze Wyniki/Kalendarz
turniej szachistów Materiały prasowe / turniej szachistów

Polski Związek Szachowy wycofał reprezentację ze startu na mistrzostwach świata

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Choć reprezentanci Polski osiągali w ostatnim czasie ogrom sukcesów w imprezach szachowych, Polski Związek Szachowy podjął decyzję o wycofaniu się kadry z mistrzostw świata. Powodem jest termin zawodów.

W marcu 2019 roku w Astanie (Kazachstan) odbędą się drużynowe mistrzostwa świata. Nie wezmą w nich udziału Polacy, o czym na Facebooku poinformował Polski Związek Szachowy.

Wszystko przez to, że Międzynarodowa Federacja Szachowa ogłosiła termin imprezy zaledwie na miesiąc przed jej początkiem. Co istotne, mistrzostwa zwykle odbywały się w czerwcu, a tym razem, bez wcześniejszych zapowiedzi, ogłoszono ich organizację już w marcu.

"Każdy zawodowy szachista planuje starty na kilka miesięcy do przodu" - czytamy w piśmie Polskiego Związku Szachowego. Polacy podjęli w tym czasie już inne zobowiązania, przez co najlepsi zawodnicy nie mogliby wziąć udziału w mistrzostwach. Z tego powodu zarząd postanowił nie wysyłać reprezentacji do Astany.

CZYTAJ TEŻ:
-> Wielkie zwycięstwo Polaków. Pokonali mistrzów olimpijskich
-> Zaskakujący wpis premiera Morawieckiego. Nie pogratulował skoczkom, a wicemistrzowi świata w szachach

Oznacza to, że Polacy nie obronią brązowego medalu wywalczonego dwa lata temu w rosyjskim Chanty-Mansijsku. O swojej decyzji związek poinformował Ministerstwo Sportu i Turystyki.

ZOBACZ WIDEO Michael Ballack radzi Lewandowskiemu: Rób swoje!

Czy Polski Związek Szachowy podjął słuszną decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL