Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Danuta Dmowska-AndrzejukPAP / Grzegorz Jakubowski / Na zdjęciu: Danuta Dmowska-Andrzejuk

Danuta Dmowska-Andrzejuk ma zostać nowym ministrem sportu

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Według informacji portalu Onet.pl, była mistrzyni świata w szermierce, Danuta Dmowska-Andrzejuk, w czwartek zostanie ogłoszona nową minister sportu.

Była mistrzyni świata (indywidualnie w szpadzie w Lipsku w 2005 r.) i Europy (drużynowo w szpadzie w Lipsku w 2010 r.) w szermierce, Danuta Dmowska-Andrzejuk jest główną kandydatką na ministra sportu - dowiedział się w poniedziałek portal Onet.pl.

Dmowska-Andrzejuk ma 37 lat i pochodzi z Warszawy. Jest żołnierzem 3 Batalionu Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych. Nominację na ministra sportu ma otrzymać w najbliższy czwartek.

Największy sukces sportowy nowej pani minister w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego to tytuł mistrzyni świata z Lipska w 2005 r. W finale turnieju szpadzistek Polka pokonała wtedy Estonkę Maarikę Vosu.

ZOBACZ: Marcin Gortat i zazdrość hejterów. "Są tacy, którzy czekają na moje potknięcia" >>

Dmowska-Andrzejuk obejmie ministerstwo sportu po Witoldzie Bańce, który od 1 stycznia 2020 r. zostanie przewodniczącym Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Do momentu wręczenie nominacji nowemu ministrowi obowiązki szefa sportu wykonuje premier Morawiecki (WIĘCEJ TUTAJ). W gronie kandydatów na ministra sportu media wymieniały m.in. Otylię Jędrzejczak, Dagmarę Gerasimuk, Annę Krupkę, Roberta Radwańskiego i Marcina Gortata.   

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Adam Małysz ministrem sportu? Andrzej Duda zabrał głos

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL