Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Monica AksamitGetty Images / Devin Manky / Na zdjęciu: Monica Aksamit

Koronawirus. Trudna sytuacja słynnej olimpijki. Została uziemiona w Polsce

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Amerykańska szablistka polskiego pochodzenia w tarapatach. Monica Aksamit utknęła w Polsce po tym, jak premier Mateusz Morawiecki ogłosił zamknięcie granic. O swoim problemie poinformowała na Instagramie.

"Jestem w Polsce, po ostatnim wystąpieniu polskiego prezydenta (tutaj nastąpiła pomyłka, chodziło oczywiście o premiera - dop. red.) prawdopodobnie nie będę w stanie wrócić do USA. Mój lot był planowany na niedzielę, ale został przeniesiony na poniedziałek" - napisała Monica Aksamit.

Szablistka przyleciała do Polski z uwagi na przygotowania do zawodów. "Turniej kwalifikacyjny do igrzysk został przełożony. Podczas tej podróży straciłam kilka tysięcy dolarów, ale największym zmartwieniem jest to, że nie mogę wrócić do domu. Wciąż trudno uwierzyć, że to nie jest zły sen" - dodała amerykańska szablistka polskiego pochodzenia.

Obostrzenia, które wprowadził polski rząd, stawiają Aksamit w trudnej sytuacji. Wiele wskazuje jednak na to, że będzie musiała się z tym pogodzić i zostać w Polsce na dłuższy czas. Jak przekazała za pośrednictwem Instagrama, jej najbliższy lot do USA jest możliwy dopiero 29 marca.

Monica Aksamit ma na swoim koncie wiele sukcesów. To między innymi drużynowa brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku.

Czytaj także:
- Conor McGregor poinformował o śmierci ciotki. Mogła chorować na koronawirusa

- Karolina Kowalkiewicz chce rewanżu z Yan. "Dla mnie ten pojedynek się nie odbył"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny filmZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL