Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamila Pytka Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Kamila Pytka

Polskie szpadzistki na trzecim stopniu podium Uniwersjady 2019 w Neapolu

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Polskie szpadzistki zdobyły w Neapolu brązowe medale 30. Letniej Uniwersjady w turnieju drużynowym. W pojedynku o trzecie miejsce wygrały z Francuzkami.

Na trzecim stopniu podium stanęły: Anna Mroszczak (Politechnika Wrocławska), Jagoda Zagała (AWF Katowice), Martyna Swatowska (AWF Katowice) oraz Kamila Pytka (SGGW Warszawa). Podopieczne Mariusza Kosmana w 1/8 finału pokonały 45:38 reprezentację Korei Południowej. W ćwierćfinale Polki wygrały 45:41 z Chinkami, a w półfinale - przegrały 35:45 z Włoszkami. W pojedynku o brązowy medal polskie szpadzistki triumfowały 45:43 z Francuzkami. 

W Uniwersjadzie 2017 Biało-Czerwone również stanęły na trzecim stopniu podium. Wtedy też w starciu o brąz ich rywalkami były zawodniczki z Francji (45:36). W 2017 roku w składzie znalazły się: Swatowska, Pytka, Aleksandra Zamachowska i Barbara Rutz.

To trzeci medal polskiej reprezentacji w 30. Letniej Uniwersjadzie. W czwartek zwyciężyła drużyna strzelczyń. Dzień później trzecie miejsce zajął szpadzista Wojciech Kolańczyk.

ZOBACZ WIDEO Fantastyczny wyczyn Andrzeja Bargiela! Wbiegł na Wielką Krokiew w Zakopanem

Czy któraś z polskich drużyn awansuje jeszcze do 1/2 finału Uniwersjady 2019 w szermierce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL