WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / MORELL / Na zdjęciu: Li Qian

ME w Alicante: Polka mistrzynią Europy, mamy też brąz

Dawid Borek
Dawid Borek
Wielki sukces Polski na mistrzostwach Europy w tenisie stołowym w Alicante. Li Qian wywalczyła złoty medal, a Katarzyna Grzybowska-Franc zakończyła zmagania z brązem.

Obie Polki spotkały się w półfinale mistrzostw Europy. W nim Li Qian ograła Katarzynę Grzybowską-Franc 4:1 (11,6,6,-10,10). Pierwsza z nich awansowała do finału, zaś druga musiała zadowolić się brązem. Medal z najmniej cennego kruszcu pojawił się też na szyi Sofii Polcanovej z Mołdawii (mecze o trzecie miejsce nie są rozgrywane).

Decydująca batalia zakończyła się dla pochodzącej z Chin reprezentantki Polski pełnym powodzeniem. Li Qian w najważniejszym meczu wygrała z Ukrainką Margaritą Pesocką 4:2 (8,10,-6,-6,-2,-2), choć przegrywała już 0:2. Wywalczyła tym samym mistrzostwo Europy, co jest jej największym sukcesem w karierze.

Dodajmy, że Li Qian na swoim koncie ma też m.in. brązowy medal ME z 2011 roku w singlu, a także srebro (2009) i brąz (2010) mistrzostw Europy w drużynie.

Przypomnijmy też, że mistrzostwa Europy w tenisie stołowym w 2020 roku zagoszczą na warszawskim Torwarze w dniach 15-20 września.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Wielicki ma nowy pomysł, jak zdobyć K2 zimą. "Musimy zmienić trzy rzeczy"

Czy złoto Li Qian to dla ciebie zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL