Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Natalia Partyka East News / Mariusz Gaczynski / Na zdjęciu: Natalia Partyka

Wzruszające słowa Natalii Partyki o prezydencie Adamowiczu

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
- Pan pamiętał za każdym razem o mnie, ja zachowam Pana w mojej pamięci na całe życie! - to fragment wpisu jaki Natalia Partyka zamieścił w mediach społecznościowych. W ten sposób tenisistka stołowa zareagowała na tragiczną śmierć Pawła Adamowicza.

Do grona wielu polskich sportowców, którzy w mediach społecznościowych, skomentowali śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza dołączyła Natalia Partyka. Tenisistka stołowa, pięciokrotna mistrzyni paraolimpijska, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, pochodzi z Gdańska i prezydenta miała okazję poznać osobiście. 

Jak podkreśliła Natalia Partyka, we wzruszającym wpisie na Facebooku, Paweł Adamowicz zawsze witał ją na gdańskim lotnisku, kiedy wracała z igrzysk paraolimpijskich.  

W niedzielę, podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 27-letni napastnik Stefan W. trzykrotnie pchnął nożem w okolice serca Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska już na miejscu był reanimowany. Później trafił do szpitala, gdzie przeszedł pięciogodzinną operację. Lekarzom nie udało się uratować jego życia. Zmarł w poniedziałek. Pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w sobotę 19 stycznia.

Komentarze (1):

 • Stary Poznaniak Zgłoś
  jestem pod wrażeniem. Z tych małych wpisów które czytam powstaje obraz człowieka który kochał miasto i ich mieszkańców. Samo to że chciało mu się przywitać zawsze Natalię
  Czytaj całość
  świadczy o wielkim szacunku do osiągnięć ludzi sportu i nie tylko, ale również obowiązku bycia gospodarzem swojego miasta.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL