WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Adam Jastrzebowsk / Na zdjęciu: Natalia Partyka

Duży sukces Natalii Partyki. Polka czwarta w turnieju TOP 16

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Natalia Partyka osiągnęła jeden z największych sukcesów w karierze. W turnieju TOP 16 rozgrywanym w Montreux tenisistka stołowa z Polski w meczu o 3. miejsce przegrała z Austriaczką Sofią Polcanovą 2:4.

Polska zawodniczka nigdy wcześniej nie awansowała do fazy medalowej turnieju TOP 16, w którym rywalizuje szesnaście najlepszych europejskich tenisistek stołowych. W mecz o 3. miejsce Natalia Partyka przegrała z Austriaczką Sofią Polcanovą 2:4, choć po trzech setach prowadziła 2:1.

W czwartym secie Partyka przegrała na przewagi (10:12) i to był kluczowy moment tego spotkania. Później Polka już nie nawiązała walki z Austriaczką. Przegrała kolejno 7:11 i 6:11. Czwarte miejsce to i tak duży sukces. Wcześniej w TOP 16 brała udział w 2015 roku, gdy zajęła miejsca 13-16.

Zobacz także: Pogorszył się stan Marka Siweckiego. Pierwszy trener Roberta Lewandowskiego przebywa w szpitalu

Wcześniej Partyka w półfinale przegrała z Rumunką Bernadette Szocs. Było to bardzo wyrównane spotkanie i cztery sety rozstrzygały się dwupunktową przewagą którejś z zawodniczek. W decydującej, siódmej, partii Rumunka wygrała 11:2.

Zobacz także: Andrzej Strejlau: Korupcja wróci

W 1/8 finału turnieju odpadła inna reprezentantka Polski, Li Qian. Odpadła ona w potyczce z Niemką Petrissą Solją, przegrywając 3:4.

ZOBACZ WIDEO Michniewicz zadowolony z transferu Kownackiego. "W Sampdorii często był piątym wyborem"

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL