Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ni Xia LianPAP/EPA / SERGEY DOLZHENKO / Na zdjęciu: Ni Xia Lian

Ni Xia Lian na ustach całego świata. 55-latka pojedzie na igrzyska olimpijskie 2020

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Ni Xia Lian urodziła się w Chinach, ale od kilku lat reprezentuje Luksemburg. 55-latka dokonała wielkiego wyczynu, bo w wieku 55 lat zapewniła sobie start w igrzyskach olimpijskich.

W Mińsku odbywają się Igrzyska Europejskie i to właśnie w tej imprezie Ni Xia Lian wywalczyła przepustkę do Tokio. Reprezentantka Luksemburga wprawdzie nie wygrała zawodów w tenisie stołowym, ale awans na igrzyska olimpijskie 2020 dał jej brązowy medal.

Igrzyska Europejskie 2023. Jest szansa na konkurs skoków narciarskich >>

Xia Lian w meczu o trzecie miejsce ograła Xiaoxin Yang (4:2), która reprezentuje Monako. Sukces odbił się szerokim echem, bo brązowa medalistka ma 55 lat, a 4 lipca będzie obchodzić kolejne urodziny.

Reprezentantka Luksemburga podczas IO w Tokio będzie mieć 57 lat. Do najstarszego uczestnika w historii igrzysk jednak jej wiele zabraknie. Rekordzistą pod tym względem jest szwedzki strzelec Oscar Swahn, który w 1920 roku startował w zawodach w wieku 72 lat i 281 dni.

Igrzyska Europejskie 2019. Łukasz Jaworski i Artur Zakrzewski ze złotem! Pierwszy medal dla Polski >>

Ni Xia Lian jednak nie jest anonimową sportsmenką. Urodziła się w Chinach i ten kraj reprezentowała przez wiele lat, zdobywając m.in. dwa tytuły mistrzyni świata. Na początku lat 90. zaczęła startować w barwach Luksemburga. Dla tego kraju zdobyła trzy mistrzostwa Europy.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Nie jestem najlepszy, po prostu robię swoje

Czy śledzisz Igrzyska Europejskie w Mińsku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL