Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ATP Halle: Hewitt lepszy od Federera

Krzysztof Straszak
Roger Federer poczeka na szósty triumf w niemieckim Halle. W finale tej edycji lepszy od Szwajcara okazał się 3:6, 7:6, 6:4 Lleyton Hewitt. To był pojedynek dwóch najbardziej utytułowanych na kortach trawiastych z aktywnych zawodników.

Na zwycięstwo nad Federerem Hewitt czekał od 2003 roku. Potem poniósł z wielkoszlemowym arcymistrzem 15 porażek. Australijczyk, ostatni mistrz Wimbledonu przed "erą Federera", zdobył siódmy tytuł na trawie, nigdy nie przegrywając na tej nawierzchni finału.

Federer, w tym sezonie triumfator Australian Open, wygrał w Halle 30 poprzednich meczów. Ale to już nie ten sam niepokonany Federer - mówią obserwatorzy. W Londynie pod koniec sezonu paskudną serię porażek przełamał w pojedynkach z nim Nikołaj Dawidienko, a w Paryżu ostatnio Robin Söderling. Teraz Hewitt.

Roger Federer, 28 lat, wygrał 16 turniejów Wielkiego Szlema (foto PAP/EPA)

Czy obroni tytuł w startującym w przyszły poniedziałek Wimbledonie? Federer szykuje najwyższą formę zawsze na turnieje Wielkiego Szlema. Na pewno na trawie nie odzyska pozycji numer jeden w rankingu, bo Rafa Nadal w poprzednim sezonie stracił tę część rozgrywek.