Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Cykl ITF: Wickmayer pokonała Ulę Radwańską

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak
Urszula Radwańska nie pomściła starszej siostry Agnieszki (w związku z Pucharem Federacji w Bydgoszczy) i uległa Yaninie Wickmayer (3:6, 6:7) w meczu I rundy turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dol. w belgijskim Torhout.

18. na świecie Wickmayer w normalnych warunkach, nawet regulaminowych, nie wystąpiłaby w imprezie rangi ITF w rodzinnym kraju, gdzie jest w tym tygodniu niezaprzeczalną gwiazdą numer jeden. Dzięki jej wstawiennictwu dziką kartę otrzymała 19-letnia Radwańska (ATP 273), "stara" znajoma.

Sandra Zaniewska (WTA 603) skreczowała w I rundzie zawodów w Mount Gambier (Australia, 25 tys. dol.), gdzie przeszła eliminacje.

W czwartek o ćwierćfinał satelickich imprez na czerwonej mączce zagrają: w tureckiej Antalyi Barbara Sobaszkiewicz (WTA 519), a w chorwackim Bol Katarzyna Kawa (WTA 568) oraz jeszcze nienotowana w rankingu Natalia Kołat.

MĘŻCZYŹNIJerzy Janowicz (ATP 204) i Marcin Gawron (ATP 409) rozgromili rywali w II rundzie turnieju Futures w Mińsku, gdzie mogą spotkać się w półfinale. W środę odpadł kwalifikant Robert Godlewski (ATP 949), z którego pogromcą - Siarhejem Betałem (albo Betowem, ATP 419), drugą rakietą Białorusi - zagra w ćwierćfinale Gawron.

Grzegorz Panfil (ATP 464) odpadł w 1/8 finału w Reggio di Calabria, we Włoszech, po meczu przeciw najwyżej rozstawionemu reprezentantowi gospodarzy Alessio Di Mauro (ATP 156).

Po Piotrze Gadomskim także kwalifikant Wojciech Lutkowski (ATP 1524) przegrał mecz I rundy imprezy w niemieckim Isernhagen.

środa, 13 października
wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Torhout (Belgia), 100 tys. dol., kort twardy w hali:

I runda gry pojedynczej:
Yanina Wickmayer (Belgia, 1/WC) - Urszula Radwańska (Polska, WC) 6:3, 7:6(3)

ćwierćfinał gry podwójnej:
Mervana Jugić-Salkić (Bośnia i Hercegowina, 4) / Darija Jurak (Chorwacja, 4) - Urszula Radwańska (Polska) / Kirsten Flipkens (Belgia) *czwartek

Charków (Ukraina), 25 tys. dol., kort dywanowy w hali:

ćwierćfinał gry podwójnej:
Janna Piwen (Ukraina, 4) / Anastazja Wasiliewa (Ukraina, 4) - Justyna Jegiołka (Polska) / Alizé Lim (Francja) 2:6, 6:1, 10-6

Mount Gambier (Australia), 25 tys. dol., kort twardy:

I runda gry pojedynczej:
Jade Hopper (Australia, Q) - Sandra Zaniewska (Polska, Q) 6:3, 1:0 i krecz

Antalya (Turcja), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Barbara Sobaszkiewicz (Polska, 3) - Nikola Vajdová (Słowacja) *czwartek

Bol (Chorwacja), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Katarzyna Kawa (Polska, 4/Q) - Eva Wacanno (Holandia) *czwartek
Natalia Kołat (Polska) - Martina Gledaczewa (Bułgaria, 2) *czwartek

I runda gry pojedynczej:
Katarzyna Kawa (Polska, 4/Q) - Ema Mikulčić (Chorwacja, Q) 7:6(2), 7:6(5)

półfinał gry podwójnej:
Katarzyna Kawa (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Camelia-Elena Hristea (Rumunia) / Larisa Sporea (Rumunia) *czwartek/piątek

ćwierćfinał gry podwójnej:
Katarzyna Kawa (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Iva Mekovec (Chorwacja) / Ema Mikulčić (Chorwacja) 6:1, 6:4

MĘŻCZYŹNI

Mińsk (Białoruś), 15 tys. dol., kort twardy w hali:

ćwierćfinał gry pojedynczej:
Jerzy Janowicz (Polska, 1) - Wiktor Baluda (Rosja, Q) *czwartek
Marcin Gawron (Polska, 3) - Siarhej Betał (Białoruś, 5) *czwartek

1/8 finału gry pojedynczej:
Jerzy Janowicz (Polska, 1) - Michaił Biriukow (Rosja, Q) 6:3, 6:2
Marcin Gawron (Polska, 3) - Paweł Filin (Białoruś, WC) 6:1, 6:1
Siarhej Betał (Białoruś, 5) - Robert Godlewski (Polska, Q) 6:2, 6:2

1/8 finału gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska, 4) / Andrzej Kapaś (Polska, 4) - Jegor Gerasimow (Białoruś, WC) / Jarosław Szyla (Białoruś, WC) *czwartek

Stefan Borg (Szwecja) / Robert Godlewski (Polska) - Hleb Aleksiejenko (Ukraina, 3) / Wadim Aleksiejenko (Ukraina, 3) *czwartek

I runda gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska, 4) / Andrzej Kapaś (Polska, 4) - Michaił Biriukow (Rosja) / Paweł Katliarow (Białoruś) 7:5, 6:2

Stefan Borg (Szwecja) / Robert Godlewski (Polska) - Władimir Iwanow (Estonia) / Jürgen Zopp (Estonia) 6:2, 6:1

Antalya (Turcja), 10 tys. dol., kort twardy:

ćwierćfinał gry podwójnej:
Germain Gigounon (Belgia) / Yannik Reuter (Belgia) - Rafał Gozdur (Polska, 2) / Mateusz Szmigiel (Polska, 2) 6:2, 7:5

Reggio di Calabria (Włochy), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Alessio Di Mauro (Włochy, WC/1) - Grzegorz Panfil (Polska) 6:3, 6:1

Isernhagen (Niemcy), 10 tys. dol., kort twardy w hali:

I runda gry pojedynczej:
David Thurner (Niemcy) - Wojciech Lutkowski (Polska, Q) 7:5, 6:1

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL