Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Cykl ITF: Półfinał Brózdy, ćwierćfinał Gawrona, wyeliminowani Piter, Zaniewska, Zagórska, Barańska i Chadaj

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak
Trzecia rakieta słowackiego tenisa, Magdaléna Rybáriková (WTA 72), bijąc po drodze dwie Polki dotarła do ćwierćfinału turnieju ITF o maksymalnej dla tego cyklu puli nagród 100 tys. dol. na ceglanych kortach praskiej Sparty. W II rundzie rady nie dała jej Katarzyna Piter (WTA 226).

Na otwarcie Rybáriková odprawiła kwalifikantkę Martę Domachowską (5:7, 7:5, 6:3), teraz także Piter (6:3, 6:2). To było ich pierwsze spotkanie. Poznanianka startowała w głównej drabince mimo porażki w decydującej rundzie eliminacji, gdzie była najwyżej rozstawiona. W I rundzie Piter odniosła drugie największe zwycięstwo w karierze, jeśli idzie o rangę zawodów.

Nie powiódł się plan stuprocentowo polskich półfinałów imprezy o puli nagród 10 tys. dol. na kortach ziemnych w szwedzkim Båstad. O finał zagra z biało-czerwonych tylko rozstawiona z szóstką Olga Brózda (WTA 725): pokonała w czwartek oznaczoną czwórką, reprezentantkę gospodarzy Annę Brazhnikovą (WTA 578, pierwsze spotkanie) i czeka na pojedynek z rozstawioną z dwójką Kolumbijką Yulianą Lizarazo (WTA 518, pierwsze spotkanie), która w II rundzie odprawiła Natalię Kołat. W ćwierćfinale odpadła kwalifikantka Sylwia Zagórska (WTA 1168): ujęta w rankingu ponownie od poniedziałku druga z poznańskich tenisistek uległa Słowaczce Romanie Caroline Tabak (ta dla kontrastu ostatnio wypadła z listy WTA), która zrewanżowała się za porażkę w tej samej fazie sprzed czterech lat w Porto.

W ćwierćfinale zawodowego turnieju w tym tygodniu oprócz Brózdy i Zagórskiej była także, na kortach twardych w Stambule, rozstawiona z numerem piątym Sandra Zaniewska (WTA 540): katowiczanka w czwartek przegrała z Gruzinką Zofią Kwacabają (WTA 412, rywalka była lepsza także przed rokiem w Kairze).

Na nawierzchni hard w Heraklionie (Grecja) do najlepszej ósemki nie dostała się po porażce z najwyżej sklasyfikowaną uczestniczką rywalizacji kwalifikantka Agata Barańska (nienotowana w rankingu), która w I rundzie odniosła pierwsze od sierpnia zwycięstwo w głównej drabince zawodowego turnieju.

Wśród polskich singlistów w grze pozostał już tylko najwyżej rozstawiony na mączce w Płowdiw (Bułgaria) Marcin Gawron (ATP 360), który w II rundzie rozgromił Greka Parisa Gemouchidisa (ATP 678, pierwsze spotkanie), a o półfinał zmierzy się z Rumunem Petru-Alexandru Luncanu (ATP 576, pierwsze spotkanie).

W czeskich Teplicach drugiego meczu nie był w stanie wygrać Adam Chadaj (ATP 631): warszawianin po zgarnięciu pierwszego seta nie zatrzymał już Słowaka Norberta Gombosa (ATP 529, pierwsze spotkanie).

czwartek, 12 maja
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Praga (Czechy), 100 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Magdaléna Rybáriková (Słowacja, 4) - Katarzyna Piter (Polska, LL) 6:3, 6:2

ćwierćfinał gry podwójnej:
Sheng-Nan Sun (Chiny) / Yi-Fan Xu (Chiny) - Madison Brengle (USA, Alt) / Katarzyna Piter (Polska, Alt) 6:3, 1:6, 10-4

Zagrzeb (Chorwacja), 25 tys. dol., kort ziemny:

finał gry podwójnej:
Elica Kostowa (Bułgaria) / Barbara Sobaszkiewicz (Polska) - Ani Mijacika (Chorwacja) / Ana Vrljić (Chorwacja) *piątek

półfinał gry podwójnej:
Elica Kostowa (Bułgaria) / Barbara Sobaszkiewicz (Polska) - Nastja Kolar (Słowenia) / Polona Reberšak (Słowenia) 6:1, 2:6, 13-11

Stambuł (Turcja), 10 tys. dol., kort twardy:

ćwierćfinał gry pojedynczej:
Zofia Kwacabaja (Gruzja, 3) - Sandra Zaniewska (Polska, 5) 2:6, 6:2, 6:3

Båstad (Szwecja), 10 tys. dol., kort ziemny:

półfinał gry pojedynczej:
Olga Brózda (Polska, 6) - Yuliana Lizarazo (Kolumbia, 2) *piątek

ćwierćfinał gry pojedynczej:
Olga Brózda (Polska, 6) - Anna Brazhnikova (Szwecja, 4) 6:4, 3:6, 6:3
Romana Caroline Tabak (Słowacja) - Sylwia Zagórska (Polska, Q) 6:7(2), 7:6(5), 6:4

finał gry podwójnej:
Olga Brózda (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Yuliana Lizarazo (Kolumbia, 3) / Alina Wessel (Niemcy, 3) *piątek

półfinał gry podwójnej:
Olga Brózda (Polska, 1) / Natalia Kołat (Polska, 1) - Hildra Melander (Szwecja, 4) / Paulina Milosavljević (Szwecja, 4) 6:2, 5:7, 10-6

Yuliana Lizarazo (Kolumbia, 3) / Alina Wessel (Niemcy, 3) - Weronika Domagała (Polska, 2) / Sylwia Zagórska (Polska, 2) 6:0, 6:3

Heraklion (Grecja), 10 tys. dol., kort twardy:

1/8 finału gry pojedynczej:
Anna Fitzpatrick (Wielka Brytania, 1) - Agata Barańska (Polska, Q) 6:3, 3:6, 6:1

MĘŻCZYŹNI

Płowdiw (Bułgaria), 10 tys. dol., kort ziemny:

ćwierćfinał gry pojedynczej:
Marcin Gawron (Polska, 1) - Petru-Alexandru Luncanu (Rumunia, 5) *piątek

1/8 finału gry pojedynczej:
Marcin Gawron (Polska, 1) - Paris Gemouchidis (Grecja) 6:1, 6:0

finał gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska, 2) / Michael Linzer (Austria, 2) - Matthias Kolbe (Niemcy) / Steven Moneke (Niemcy) *piątek

półfinał gry podwójnej:
Marcin Gawron (Polska, 2) / Michael Linzer (Austria, 2) - Joseph Kasnetz (USA, WC) / Dominik Schulz (Niemcy, WC) 6:4, 7:6(3)

Teplice (Czechy), 10 tys. dol., kort ziemny:

1/8 finału gry pojedynczej:
Norbert Gombos (Słowacja) - Adam Chadaj (Polska) 6:7(2), 6:3, 6:1

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL