Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Cykl ITF: Brózda bez tytułu, Gawron nie zagra w finale

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak
Nienotowana w rankingu Słowaczka Romana Caroline Tabak wygrała 7:5, 6:7, 6:2 z rozstawioną z numerem szóstym Olgą Brózdą (WTA 725) w finale turnieju ITF na kortach ziemnych w szwedzkim Båstad (pula nagród 10 tys. dol.).

Grająca w finale zawodowej imprezy po niemal 19 miesiącach 25-letnia Brózda po raz pierwszy spotkała się z 20-letnią Tabak, a raczej Tabakovą (poleciła pisać swoje nazwisko w nieufeminizowanej formie, innej niż nakazuje zwyczaj czesko-słowacki), która w poniedziałek wypadła z rankingu WTA Tour, a w czwartek wyeliminowała w ćwierćfinale Sylwię Zagórską.

Dla Brózdy był to generalnie 11. w karierze finał (wszystkie w imprezach o najniższej randze, jak w Båstad), piąty przegrany, po czterech kolejnych triumfach. Ostatni laur poznanianki: październik 2009 roku w Salonikach. W piątek wywalczyła tytuł deblowy, w duecie z Natalią Kołat.

Tymczasem na półfinale gry pojedynczej na kortach ziemnych w Płowdiw (Bułgaria) zatrzymał się najwyżej tam rozstawiony Marcin Gawron (ATP 360). Nowosądeczanin uległ 6:1, 6:7, 1:6 oznaczonemu trójką Austriakowi Michaelowi Linzerowi (ATP 462, pierwsze spotkanie), partnerowi deblowemu, u boku którego dzień wcześniej przegrał finał debla.

W sobotę rozegrano dwie z trzech rund eliminacyjnych Kraków Open, otwierającego sezon zawodowych turniejów w Polsce. Na starcie fazy wstępnej 23 biało-czerwonych, z czego dziewięciu miało wolny los w I rundzie. W tej z grona 14 naszych awansowało sześciu, z czego tylko jeden pokonał nie-Polaka: to Mateusz Kubach; z rodakami wygrali natomiast Mateusz Moj, Tomasz Sołtyka, Jakub Piter, Michał Włodarczyk i Arkadiusz Kocyła. Wyeliminowani na pierwszym szczeblu: Mikołaj Borkowski, Dariusz Lipka, Artur Romanowski, Phillip Gresk, Marcin Chlebowski, Jarosław Bieńkowski, Maciej Braciszewicz i Jan Serdakowski. W II rundzie do rywalizacji włączyli się: Rafał Gozdur, Maciej Rajski, Sebastian Chyliński, Stanisław Grzesło, Dawid Piątkowski, Adam Mlazga, Piotr Zbroja, Przemysław Filipek i Piotr Janczukowicz. Z łącznej liczby 15 Polaków w tej fazie do finału awansowało siedmiu: najwyżej rozstawiony Gozdur, Piter, Chyliński i Filipek (zmierzą się ze sobą w niedzielę), Rajski i Moj (zmierzą się ze sobą) oraz Kocyła. W II rundzie na ośmiu wyeliminowanych Polaków czterech przegrało z innymi Polakami: Moj, Sołtyka, Grzesło i Zbroja.

sobota, 14 maja
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Båstad (Szwecja), 10 tys. dol., kort ziemny:

finał gry pojedynczej:
Romana Caroline Tabak (Słowacja) - Olga Brózda (Polska, 6) 7:5, 6:7(2), 6:2

MĘŻCZYŹNI

Płowdiw (Bułgaria), 10 tys. dol., kort ziemny:

półfinał gry pojedynczej:
Michael Linzer (Austria, 3) - Marcin Gawron (Polska, 1) 1:6, 7:6(0), 6:1

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL