Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Czas na plażę - start sezonu w beach tenisie (foto)

Anna Niemiec
Anna Niemiec
Coraz lepsza pogoda za oknem jest sygnałem dla beach tenisistów, że czas rozpocząć nowy sezon. W Krakowie odbyły się już pierwsze eliminacje do mistrzostw Polski. W najbliższym czasie odbędą się kolejne. Jednak dwie najważniejsze imprezy zaplanowane są na sierpień: obie w łódzkiej Manufakturze.

Najpierw odbędzie się międzynarodowy turniej kategorii 3 z pulą nagród 3 tys. dol. Ostatnia niedziela sierpnia natomiast tradycyjnie już będzie terminem rozegrania mistrzostw Polski.

4decfd3963795669203983.jpg


Krzyśkowi Wieczorkowi i Danielowi Półkoszkowi, organizatorom imprezy w Krakowie, pogoda popsuła trochę szyki pierwszego dnia zawodów. Deszcz i nie za wysoka temperatura wystraszyła część zawodników, którzy wcześniej zgłosili chęć udziału. Na starcie stawili się ci najbardziej zdeterminowani. Mała liczba kobiecych par zmusiła organizatorów do połączenia turnieju damskiego z męskim. Rozegrano również towarzyski turniej mikstowy. Zawody toczyły się w grupach, systemem każdy z każdym. Na szczęście drugiego dnia aura zaczęła sprzyjać uczestnikom. Przy pięknej pogodzie i świetnej muzyce mogli dokończyć zawody.

4decfd4eac5db634553424.jpg
Krzysztof Wieczorek i Daniel Półkoszek


W turnieju zwyciężyła para Wieczorek / Półkoszek. W meczu o pierwsze miejsce pokonali parę Karolina Kosińska / Aleksandra Rosolska 6:7, 7:6, 16-14. Chłopaki łatwego zadania nie mieli. Ola to w końcu połowa naszej eksportowej pary (zazwyczaj towarzyszy jej Kasia Kaleta). Karolina dopiero zaczyna swoją przygodę z tenisem na piasku, ale radzi sobie całkiem nieźle.

4decfd484bbea677617712.jpg
Karolina Kosińska i Aleksandra Rosolska


Trzecie miejsce zajęła para z Puław: Marcin Kowal i Piotr Adamiak. W turnieju wystartował również Marcin Maszczyk, który ma już na koncie tytuły mistrza Polski i starty w kilku imprezach międzynarodowych. Partnerował mu Wojtek Jamski, który po raz pierwszy miał okazję zetknąć się z tą dyscypliną sportu. Nie udało im się wygrać z bardziej doświadczonymi duetami, ale zagrali kilka ładnych pojedynków. Nagrody dla uczestników ufundował prezydent miasta Krakowa oraz sponsor główny, Algida.

4decfd32925d8635204580.jpg


Katarzyna Kaleta, połowa najlepszego kobiecego beach tenisowego duetu, zaprasza już na turnieje do Manufaktury, która od pewnego czasu pełni funkcję beach tenisowej stolicy Polski. Szczególnie ciekawie zapowiada się turniej międzynarodowy. Oprócz krajowej czołówki, która będzie próbować zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej ITF, nie zabraknie na pewno również gości z zagranicy. Kasia zapewnia, że te cztery dni, podczas których zostanie rozegrany turniej, to będzie prawdziwe święto dla fanów tenisa na piasku: - Ci, którzy zdecydują się przyjść kibicować, będą mieli niepowtarzalną okazję podziwiać jak krajowa czołówka rywalizuje z najlepszymi zawodnikami z zagranicy. Ale nie tylko. Odbędzie się masa imprez towarzyszących, m.in. festyn podczas którego będziemy zbierać pieniądze dla dzieci z domu dziecka. Przewidziany jest również koncert jednej z polskich gwiazd estrady. Niestety, jeszcze nie mogę zdradzić kto to będzie. Na pewno mogę wszystkim obiecać, że będzie się działo.

4decfd4028a84184950887.jpg


Dla wszystkich, którzy w trakcie wakacji chcieliby spróbować swoich sił w tej niezwykle sympatycznej dyscyplinie sportu, okazji będzie co najmniej kilka, m.in. w Krakowie i Puławach. Najbliższą szansa w Warszawie w połowie czerwca. W Porcie Wisła zostaną rozegrane drugie eliminacje do mistrzostw Polski.

4decfd2b98e93628009693.jpg
Aleksandra Rosolska i Katarzyna Kaleta, mistrzynie Polski 2010 (wszystkie foto WIECZOREK)

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL