WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Roland Garros: Siedmioro Polaków przystąpi do rywalizacji w deblu

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zostali rozstawieni z numerem czwartym w grze podwójnej wielkoszlemowego Roland Garros. W turnieju debla biało-czerwone barwy będzie reprezentować siedmioro tenisistów.

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, finaliści zeszłorocznego US Open, trafili do górnej części turniejowej drabinki. W I rundzie paryskich zawodów reprezentanci Polski zmierzą się z hiszpańskim duetem Pablo Andújar i Guillermo García.

W deblu wystąpi również Łukasz Kubot, który na kortach im. Rolanda Garrosa zaprezentuje się wraz z Benjaminem Beckerem. Polsko-niemiecka para w pierwszym spotkaniu powalczy ze Stéphane Robertem oraz Olivierem Charroinem, znanym ze wspólnych startów z Tomaszem Bednarkiem w imprezach rangi ATP Challenger. Francuzi zagrają w Paryżu, gdyż otrzymali od organizatorów dziką kartę.

Na francuskiej mączce swoje deblowe umiejętności zademonstruje także Agnieszka Radwańska, która do rywalizacji zgłosiła się wspólnie z Niemką Andżeliką Kerber. W I rundzie ich rywalkami będą oznaczone numerem ósmym Czeszki: Iveta Benešová i Barbora Záhlavová Strýcová.

Szczęścia w losowaniu nie miały również Klaudia Jans-Ignacik i partnerująca jej Ałła Kudriawcewa. Polsko-rosyjska para już na początku rywalizacji będzie musiała stawić czoła Hiszpance Nurii Llagosterze i jej rodaczce Maríi José Martínez, które w deblowej drabince zostały rozstawione z 12. numerem.

Wspólne występy z Andreją Klepač kontynuuje w imprezach wielkoszlemowych Alicja Rosolska, aktualna 1. rakieta kraju w rankingu deblistek. Warszawianka i jej słoweńska partnerka w I rundzie trafiły na oznaczone numerem 10. Amerykanki, Raquel Kops-Jones oraz Abigail Spears.

W grze podwójnej paryskiej imprezy zaprezentuje się także Urszula Radwańska, która zagra wspólnie z Poloną Hercog. Polsko-słoweński debel w I rundzie wylosował Chia-Jung Chuang z Tajwanu i Rosjankę Wierę Duszewinę.

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL