WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Roland Garros: Podwójna porażka Jans-Ignacik i Rosolskiej

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska w starcie z zagranicznymi partnerkami pożegnały się z wielkoszlemowym turniejem Roland Garros. W turnieju deblowym pozostają jeszcze siostry Radwańskie.

Alicja Rosolska i Andreja Klepač miały średnie szczęście w losowaniu. Z jednej strony Raquel Kops-Jones i Abigail Spears są wyżej notowanymi rywalkami, ale na kortach ziemnych zdołały wspólnie wygrać w ciągu ostatnich tygodni zaledwie jeden mecz. Rosolska w ubiegłym tygodniu w duecie z Jie Zheng przegrała w finale turnieju WTA w Brukseli, ale w Paryżu powróciła do startów z Klepač. Tenisistki rozegrały wspólnie cztery turnieje na kortach ziemnych, nie wygrały ani jednego spotkania, ani nawet seta.

Polka i Słowenka dobrze rozpoczęły mecz, przełamały rywalki w trzecim gemie, prowadziły 3:1. Od tego stanu przegrały pięć kolejnych gemów i całego seta. W drugiej partii gra była bardziej wyrównana, padło aż pięć przełamań, ale lepsze o jedno okazały się Amerykanki. Kops-Jones i Spears zdobyły w całym meczu 61 punktów. Rosolska i Klepač po drugim podaniu wygrały tylko 5 z 16 piłek.

Trudne zadanie czekało Klaudię Jans-Ignacik i Ałłę Kudriawcewą. Trafiły na rozstawione z numerem 12. Hiszpanki: Nurię Llagosterę i Maríę José Martínez, które zdobyły wspólnie dziewięć tytułów. Dość niespodziewanie Polka i Rosjanka w pierwszej partii dwukrotnie przełamały swoje utytułowane rywalki, przewagę utrzymały do końca i zapisały seta na swoje konto. W kolejnych dwóch już tak dobrze nie było. Hiszpanki wyrównały stan meczu wygrywając do dwóch. Trzeci set był najbardziej zacięty. W piątym gemie złamały Jans-Ignacik i Kudriawcewa, ale przeciwniczki błyskawicznie odrobiły straty. Ósmy gem okazał się najdłuższym w meczu, para polsko-rosyjska obroniła cztery break pointy, ale w końcu przy piątym doświadczenie wzięło górę, przełamały i wygrały seta i cały mecz.

We wtorek swoje deblowe mecze rozegrają jeszcze siostry Radwańskie. Agnieszka wystąpi z Andżeliką Kerber i zmierzą się z rozstawionymi z numerem 8. Ivetą Benešovą i Barborą Záhlavovą Strýcovą. Urszula zagra w duecie z Poloną Hercog i o II rundę stoczą bój z Chia-Jung Chuang i Wierą Duszewiną.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu kobiet 1,484 mln euro
wtorek, 29 maja

I runda gry podwójnej:

Raquel Kops-Jones (USA, 10) / Abigail Spears (USA, 10) - Alicja Rosolska (Polska) / Andreja Klepač (Słowenia) 6:3, 6:4

Nuria Llagostera (Hiszpania, 12) / María José Martínez (Hiszpania, 12) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Ałła Kudriawcewa (Rosja) 1:6, 6:2, 6:3

na Facebooku.

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL