Najnowsze Wyniki/Kalendarz

AO: Siedmioro Polaków w deblu, Radwańska zagra razem z Kerber

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Siedmioro Polaków przystąpi do rywalizacji w grze podwójnej 101. edycji wielkoszlemowego Australian Open. Na występ w deblu zdecydowała się również nasza najlepsza singlistka.

Agnieszka Radwańska do rywalizacji w grze podwójnej zgłosiła się wspólnie z mającą polskie korzenie Niemką Andżeliką Kerber. Krakowianka i jej partnerka nie miały zbyt dobrego losowania, bowiem już w I rundzie przyjdzie im się zmierzyć z Jekateriną Makarową i Jeleną Wiesniną. Rosjanki w Melbourne zostały rozstawione z numerem czwartym.

Szczęścia w losowaniu nie miały również Alicja Rosolska i partnerująca jej Tamarine Tanasugarn. Pierwszymi przeciwniczkami polsko-tajskiej pary będą doświadczone w grze podwójnej Rosjanka Maria Kirilenko i Amerykanka Lisa Raymond, duet oznaczony numerem trzecim. Blisko 40-letnia reprezentantka USA ma na swoim koncie już 79 tytułów, a w Australian Open triumfowała w 2000 roku.

W turnieju panów razem wystąpią Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Nasi najlepsi debliści zostali rozstawieni z numerem ósmym i na początek zmierzą się z Johnem Peersem oraz John-Patrickiem Smithem. Australijska para otrzymała od organizatorów dziką kartę.

W ćwiartce Fyrstenberga i Matkowskiego znaleźli się także Łukasz Kubot i partnerujący mu Jeremy Chardy. Polsko-francuska para gra ze sobą razem od początku sezonu, osiągając ćwierćfinały w Dausze i Sydney. W I rundzie spotkają się z Czechem Frantiskiem Cermakiem i Słowakiem Michalem Mertinakiem, parą numer 15. zawodów w Melbourne.

Na wymagających przeciwników trafili również Tomasz Bednarek i Jerzy Janowicz, którzy w ubiegłym sezonie triumfowali razem podczas dużego Challengera w Mons. Biało-czerwoni zmierzą się z doświadczonymi w grze podwójnej Brytyjczykami: Jamiem Delgado i Kenem Skupskim.

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL