Najnowsze Wyniki/Kalendarz

WTA Monterrey: Ivanović wyeliminowana, Pawluczenkowa wciąż bez porażki w Meksyku

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Ana Ivanović odpadła w II rundzie turnieju WTA w Monterrey. Serbka przegrała z broniącą tytułu Timeą Babos 5:7, 6:3, 2:6. Do ćwierćfinału awansowała Anastazja Pawluczenkowa.

Grająca w Monterrey po raz pierwszy Ana Ivanović (WTA 17) w I rundzie bez straty gema odprawiła Rosjankę Martę Sirotkinę. Pokonując Serbkę, Tímea Babos (WTA 123) osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (Florianopolis). Węgierka, gdy rok temu wywalczyła w Meksyku swój pierwszy tytuł, była klasyfikowana na 107. miejscu w rankingu.

Ivanović w III secie prowadziła 2:0, by przegrać sześć gemów z rzędu. Serbka w ciągu jednej godziny i 48 minut gry popełniła 11 podwójnych błędów, za to Babos zaserwowała 11 asów. W całym spotkaniu było 10 przełamań - Węgieka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów, a sama oddała podanie cztery razy.

Ana Ivanović z Meksyku nie wywiezie najlepszych wspomnieńAna Ivanović z Meksyku nie wywiezie najlepszych wspomnień
Anastazja Pawluczenkowa (WTA 26) w 61 minut rozbiła kwalifikantkę Terezę Mrdezę (WTA 183) 6:1, 6:1. Rosjanka obroniła trzy z czterech break pointów, a sama sześć razy przełamała podanie Chorwatki i osiągnęła trzeci ćwierćfinał w sezonie (Brisbane, Kuala Lumpur). Tenisistka z Moskwy w Monterrey gra po raz trzeci i wciąż pozostaje bez porażki - w 2010 i 2011 roku wygrała ten turniej, w finale pokonując odpowiednio Danielę Hantuchovą i Jelenę Janković.

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL