Najnowsze Wyniki/Kalendarz

WTA Birmingham: Młodsza z sióstr Radwańskich rozstawiona z numerem ósmym

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Urszula Radwańska jako jedyna Polka przystąpi do tegorocznej edycji turnieju Aegon Classic rozgrywanego w Birmingham. 22-letnia krakowianka w I rundzie otrzymała wolny los.

W ubiegłym sezonie Urszula Radwańska świetnie spisała się w turniejach rozgrywanych przed Wimbledonem. Nasza reprezentantka zwyciężyła w dużych zawodach rangi ITF odbywających się w Nottingham, a następnie osiągnęła pierwszy w karierze finał imprezy głównego cyklu w holenderskim Den Bosch.

Obecny sezon na europejskich trawnikach krakowianka rozpocznie w Birmingham, gdzie wcześniej startowała trzykrotnie. W 2009 roku polska tenisistka dotarła w turnieju Aegon Classic do ćwierćfinału, natomiast trzy lata później osiągnęła III rundę. Tylko raz, w 2011 roku, nie udało jej się wygrać ani jednego spotkania, a jej pogromczynią była wówczas Amerykanka Alison Riske.

Tym razem młodsza z sióstr Radwańskich będzie rozstawiona z numerem ósmym i zmagania rozpocznie od II rundy. Jej pierwszą rywalką będzie albo Włoszka Camila Giorgi, albo Chorwatka Donna Vekić. W dalszej fazie na drodze Polki może już stanąć oznaczona numerem 11. Japonka Ayumi Morita, która dwukrotnie w tym roku okazała się lepsza od krakowianki na kortach o nawierzchni ziemnej.

Najwyżej rozstawioną tenisistką w Birmingham będzie Belgijka Kirsten Flipkens, a numerem drugim oznaczono Rosjankę Jekaterinę Makarową. Mistrzowskiego tytułu broni Amerykanka Melanie Oudin.

Polub i komentuj profil działu tenis na Facebooku, czytaj nas także na Twitterze!

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL