Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ITF Bytom: Startuje największa męska impreza tenisowa na Śląsku!

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Na kortach Klubu Sportowego Górnik Bytom od poniedziałku startuje impreza Carbo-Koks Bytom Open. Jest to turniej zamykający cykl męskich Futuresów w Polsce.

Turniej Carbo-Koks Bytom Open jest największą męską imprezą tenisową organizowaną na Śląsku. Zawody te zachowują ciągłość w kalendarzu od 2006 roku, a w latach 2007-2010 turniej ten był rozgrywany pod egidą ATP Challenger. W Bytomiu triumfował m.in. Peter Luczak, Laurent Recouderc (dwukrotnie) czy Pere Riba. Przed rokiem najlepszy okazał się Słowak Adrian Sikora, którego tym razem zabraknie na starcie.

Tenisiści z całego świata zagrają w Bytomiu już po raz ósmy z rzędu (foto: Robert Baran)Tenisiści z całego świata zagrają w Bytomiu już po raz ósmy z rzędu (foto: Robert Baran)
Turniej rozgrywany jest na kortach Klubu Sportowego Górnik Bytom, które położone są w Parku Miejskim przy ulicy Tarnogórskiej 5. Można dotrzeć na nie komunikacją miejską (tramwaje nr 19 i 39) lub kierując się od centrum Bytomia ulicą Strzelców Bytomskich w kierunku autostrady A1 oraz Radzionkowa.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

W tegorocznej edycji bytomskiej imprezy najwyżej rozstawionym tenisistą będzie Blaz Rola. Wystąpią także Filip Krajinović, Rui Machado czy Pavol Cervenak. Najwyżej notowanymi Polakami w imprezie będą Grzegorz Panfil, Piotr Gadomski oraz Marcin Gawron. Dzikie karty od organizatorów otrzymali Mateusz Kowalczyk, Przemysław Filipek, Adam Majchrowicz i Karol Drzewiecki. Turniej główny rozpocznie się w poniedziałek, natomiast finał gry podwójnej zaplanowany jest na piątek, a gry pojedynczej na sobotę.

Portal SportoweFakty jest patronem medialnym turnieju Carbo-Koks Bytom Open. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na korty!

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL