Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Tenisista Sergiej Bubka: Więcej zalet niż niewygód z posiadania znanego ojca

Krzysztof Straszak
Krzysztof Straszak
W związku z pięćdziesiątymi urodzinami ojca o życiu i karierze sportowej z jego imieniem i nazwiskiem w paszporcie opowiada Sergiej Bubka junior.

- Szczerze, widzę więcej zalet niż niewygód z nazywania się Sergiej Bubka - mówi na łamach "L'Equipe" syn obchodzącego w środę urodziny skoczka wszech czasów. - Gdy zaczynałem grać w tenisa, on przychodził mnie oglądać, jak odpadałem w pierwszej rundzie.

Bubka junior, kiedyś 145. na świecie, wkrótce mający powrócić na zawodowe korty, kończąc rehabilitację po wypadnięciu z okna na trzecim piętrze w Paryżu, nauczył się żyć w cieniu ojca: - Obsługa sprawdza mój paszport na lotnisku i się dziwi. Widzieliby mnie trochę młodszym. Pytają, czy to ktoś z mojej rodziny - opowiada.

Syn uważa, że choć Bubka był ciągle w podróży, pozostał bardzo dobrym ojcem. - Spędziłem z nim dużo czasu na treningach, w sali gimnastycznej czy na stadionie. Jest przykładem, sportowcem wyjątkowym. Robił wszystko na 200%, to perfekcjonista, który by się rozwijać ciągle ustala sobie nowe cele.

Tenis na SportoweFakty.pl - polub i komentuj nasz profil na Facebooku. Jesteś fanem białego sportu? Kliknij i obserwuj nas także na Twitterze!

Rafael Nadal zarobił 7,5 miliona euro w tydzień

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL