Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Puchar Federacji: Niezawodna Agnieszka Radwańska lepsza od Larsson

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Agnieszka Radwańska pokonała Johannę Larsson i wywalczyła drugi punkt dla biało-czerwonych w spotkaniu Grupy Światowej II Pucharu Federacji Polska - Szwecja.

Po pierwszym dniu rywalizacji reprezentacja Polski remisowała ze Szwecją. W samo południe na kort wyszły pierwsze rakiety swoich krajów: Agnieszka Radwańska oraz Johanna Larsson.

Polka szybko zapisała premierowego gema na swoje konto. Przy podaniu Szwedki była cierpliwa, dzięki czemu wypracowała sobie break pointa, którego wykorzystała perfekcyjnym returnem z bekhendu. Radwańska grała pewnie, a rywalka pomagała, popełniając niewymuszone błędy. W siódmym gemie podwójny błąd serwisowy krakowianki dał dwie szanse Larsson na odrobienie strat. Ostatecznie Agnieszka wybroniła się, ale Szwedka dała znak, że to jeszcze nie koniec walki w tym secie. Kilka chwil później polska tenisistka znów miała problemy przy własnym podaniu, Larsson wykorzystała czwartą okazję w meczu, mijając przeciwniczkę przy siatce i odrobiła straty. Radość nie trwała długo, Polka po chwili przełamała ponownie rywalkę i wygrała seta.

Druga odsłona była nieco mniej wyrównana. Po wygraniu pierwszego gema na czysto, Radwańska w kolejnym nie wykorzystała czterech break pointów. Larsson w trudnych momentach nie bała się zaryzykować i to się opłaciło, ale było to jedynie odsunięcie egzekucji na później. Był to ostatni gem wygrany przez Szwedkę, pięć kolejnych padło łupem Polki. Przy pierwszym meczbolu Isia popełniła podwójny błąd serwisowy, ale drugiej okazji już nie zmarnowała, zdobywając punkt przy siatce.

Spotkanie trwało 77 minut, a Radwańska zanotowała dwa asy serwisowe i dwa podwójne błędy. Wykorzystała cztery z 11 szans na przełamanie rywalki, a sama obroniła trzy z czterech. W spotkaniu z Larsson policzono Polce 24 uderzenia kończące oraz 19 niewymuszonych błędów.

Tym samym reprezentacji Polski zapisano drugi punkt. Przed szansą zdobycia wygrywającego punktu stanęła Katarzyna Piter, której rywalką miała być Sofia Arvidsson.  

Szwecja - Polska 1:2, Boråshallen, Borås (Szwecja)
I runda Grupy Światowej II, kort twardy w hali
sobota-niedziela, 8-9 lutego

Gra 1.: Johanna Larsson - Katarzyna Piter 6:1, 6:2
Gra 2.: Sofia Arvidsson - Agnieszka Radwańska 1:6, 1:6
Gra 3.: Johanna Larsson - Agnieszka Radwańska 4:6, 1:6
Gra 4.: Sofia Arvidsson - Katarzyna Piter *niedziela
Gra 5.: Hilda Melander / Rebecca Peterson - Paula Kania / Alicja Rosolska *niedziela

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL