Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Agnieszka Radwańska gwiazdą turnieju w Eastbourne

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Na przetarcie przed Wimbledonem Agnieszka Radwańska tradycyjnie wybiera turniej w Eastbourne. Podobnie będzie i w tym roku. - Z niecierpliwością czekam na występ w tym turnieju - ekscytuje się Polka.

- Z niecierpliwością czekam w tym roku na swój ponowny występ w turnieju AEGON International w Eastbourne. Zwycięstwo na kortach Devonshire Park w 2008 roku to był dla mnie niezwykły moment, więc to fantastyczne, że wrócę na 40. rocznicę powstania tego turnieju - oświadczyła Agnieszka Radwańska.


Polka corocznie od siedmiu lat na przetarcie przed startującym tydzień później Wimbledonem wybiera turniej w Eastbourne. Jej największym sukcesem w tej imprezie jest mistrzowski tytuł, który wywalczyła w 2008 roku, pokonując w finale Nadię Pietrowę. Krakowianka ma także na koncie dwa ćwierćfinały (2009 i 2011 rok), a w zeszłym sezonie przegrała w I rundzie z Jamie Hampton.

- To wspaniała wiadomość, że Agnieszka Radwańska, finalistka Wimbledonu i aktualnie trzecia tenisistka świata, potwierdziła występ w naszym turnieju - powiedział David Macmilan, dyrektor ds. marketingu firmy AEGON, tytularnego sponsora turnieju w Eastbourne. - Swój start potwierdziły inne czołowe tenisistki, jak Petra Kvitova, więc obsada turnieju będzie bardzo mocna - dodał Macmillan.

Turniej AEGON International będzie rozgrywany w dniach 16-21 czerwca. Udział w imprezie oprócz Radwańskiej i Petry Kvitovej potwierdziły m.in. Jelena Janković, Andżelika Kerber, Karolina Woźniacka, Sara Errani, Samantha Stosur czy Flavia Pennetta.

Równolegle na kortach Devonshire Park rywalizować będą mężczyźni. Na liście zgłoszeń znajdują się choćby Richard Gasquet, Ołeksandr Dołgopołow, Santiago Giraldo i broniący tytułu Feliciano Lopez.

Do turnieju zgłosił się również Michał Przysiężny, ale ze względu na niską pozycję rankingową - jest 27. na tzw. liście oczekujących - jeżeli zdecyduje się wystartować w Eastbourne, będzie go czekać gra w kwalifikacjach do głównej drabinki.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

Ranking WTA: Agnieszka Radwańska drugą tenisistką sezonu, Piter najwyżej w karierze

Czy Agnieszka Radwańska po raz drugi w karierze wygra turniej w Eastbourne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL