Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polskie tenisistki poznają w środę rywalki w Grupie Światowej Pucharu Federacji

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
W środę odbędzie się w Paryżu losowanie Grupy Światowej rozgrywek o Puchar Federacji 2015, w której zagra również reprezentacja Polski.

Polskie tenisistki zakwalifikowały się do Grupy Światowej Pucharu Federacji dzięki wyjazdowym zwycięstwom nad Szwecją w Boras oraz Hiszpanią w Barcelonie. Biało-czerwone zagrają w elicie po raz pierwszy od 1994 roku, kiedy liczyła ona aż 32 drużyny. Sezon później nastąpiła reforma rozgrywek i od tej pory na najwyższym szczeblu gra tylko osiem ekip.


Ceremonia losowania rozgrywek o Puchar Federacji 2015 rozpocznie się w środę o godz. 12:00. Polska w najnowszym notowaniu rankingu narodów zajmuje najwyższe w historii siódme miejsce i razem z Australią, Francją oraz Kanadą znalazła się w gronie drużyn nierozstawionych. Tradycyjnie najwyżej rozstawieni podczas losowania zostali finaliści poprzedniej (wciąż trwającej) edycji Pucharu Federacji 2014, czyli Czechy i Niemcy (8-9 listopada zagrają ze sobą w finale na terenie Czech), a do nich dołączone zostały ekipy Włoch (drugie miejsce w rankingu narodów) oraz Rosji (trzecie miejsce w rankingu narodów). Polska, jako drużyna nierozstawiona, zostanie dolosowana do jednej z ekip rozstawionych.

Niezależnie od rywalek, na które trafią biało-czerwone w I rundzie, o wyborze gospodarza meczu zadecyduje losowanie. Polki grały już co prawda wcześniej z Czeszkami (porażka 0-3 w 1966 roku we Włoszech oraz porażka 0-3 w 1995 roku w Hiszpanii), Włoszkami (porażka 1-2 w 1988 roku w Australii) i Niemkami (porażka 0-3 w 1992 roku w Niemczech), ale były to spotkania rozgrywane w ramach kilkudniowych turniejów. Biało-czerwone nigdy za to nie mierzyły się w Pucharze Federacji z drużyną Rosji.

Losowanie Grupy Światowej Pucharu Federacji 2015
Drużyny rozstawione: Czechy (1), Niemcy (2), Włochy (3), Rosja (4).
Drużyny nierozstawione: Australia, Francja, Kanada, Polska.

Losowanie Grupy Światowej II Pucharu Federacji 2015
Drużyny rozstawione: Słowacja (1), Argentyna (2), Hiszpania (3), Szwajcaria (4).
Drużyny nierozstawione: Holandia, Rumunia, Szwecja, USA.

Losowanie będzie można śledzić na żywo na oficjalnej stronie Pucharu Federacji.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

Z którą drużyną zagra Polska w I rundzie Grupy Światowej Pucharu Federacji 2015?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL