WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wimbledon: Program i wyniki mężczyzn

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Andy Murray staje przed trudnym zadaniem obrony wywalczonego przed rokiem mistrzowskiego tytułu. W Wimbledonie 2014 wystąpi trzech biało-czerwonych: Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot i Michał Przysiężny.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu mężczyzn 9,600 mln funtów

finał:

niedziela, 6 lipca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Roger Federer (Szwajcaria, 4) 6:7(7), 6:4, 7:6(4), 5:7, 6:4

półfinał:

piątek, 4 lipca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) 6:4, 3:6, 7:6(2), 7:6(7)
Roger Federer (Szwajcaria, 4) - Milos Raonić (Kanada, 8) 6:4, 6:4, 6:4


ćwierćfinał:

środa, 2 lipca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Marin Čilić (Chorwacja, 26) 6:1, 3:6, 6:7(4), 6:2, 6:2
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) - Andy Murray (Wielka Brytania, 3) 6:1, 7:6(4), 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 4) - Stan Wawrinka (Szwajcaria, 5) 3:6, 7:6(5), 6:4, 6:4
Milos Raonić (Kanada, 8) - Nick Kyrgios (Australia, WC) 6:7(4), 6:2, 6:4, 7:6(4)

IV runda (1/8 finału):

wtorek, 1 lipca

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 5) - Feliciano López (Hiszpania, 19) 7:6(5), 7:6(7), 6:3
Roger Federer (Szwajcaria, 4) - Tommy Robredo (Hiszpania, 23) 6:1, 6:4, 6:4
Milos Raonić (Kanada, 8) - Kei Nishikori (Japonia, 10) 4:6, 6:1, 7:6(4), 6:3
Nick Kyrgios (Australia, WC) - Rafael Nadal (Hiszpania, 2) 7:6(5), 5:7, 7:6(5), 6:3

poniedziałek, 30 czerwca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 14) 6:3, 6:4, 7:6(5)
Marin Čilić (Chorwacja, 26) - Jérémy Chardy (Francja) 7:6(8), 6:4, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - Kevin Anderson (RPA, 20) 6:4, 6:3, 7:6(6)
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) - Leonardo Mayer (Argentyna) 6:4, 7:6(6), 6:2

III runda (1/16 finału):

poniedziałek, 30 czerwca

Stan Wawrinka (Szwajcaria, 5) - Denis Istomin (Uzbekistan) 6:3, 6:3, 6:4
Feliciano López (Hiszpania, 19) - John Isner (USA, 9) 6:7(8), 7:6(6), 7:6(3), 7:5
Kei Nishikori (Japonia, 10) - Simone Bolelli (Włochy, LL) 3:6, 6:3, 4:6, 7:6(4), 6:4

sobota, 28 czerwca

Tommy Robredo (Hiszpania, 23) - Jerzy Janowicz (Polska, 15) 6:2, 6:4, 6:7(5), 4:6, 6:3
Roger Federer (Szwajcaria, 4) - Santiago Giraldo (Kolumbia) 6:3, 6:1, 6:3
Milos Raonić (Kanada, 8) - Łukasz Kubot (Polska) 7:6(2), 7:6(4), 6:2
Nick Kyrgios (Australia, WC) - Jiří Veselý (Czechy, WC) 3:6, 6:3, 7:5, 6:2
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 6:7(4), 6:1, 6:1, 6:1

piątek, 27 czerwca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Gilles Simon (Francja) 6:4, 6:2, 6:4
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 14) - Jimmy Wang (Tajwan, Q) 6:2, 6:2, 7:5
Jérémy Chardy (Francja) - Serhij Stachowski (Ukraina) 6:3, 6:7(4), 6:3, 6:0
Marin Čilić (Chorwacja, 26) - Tomáš Berdych (Czechy, 6) 7:6(5), 6:4, 7:6(6)
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - Roberto Bautista (Hiszpania, 27) 6:2, 6:3, 6:2
Kevin Anderson (RPA, 20) - Fabio Fognini (Włochy, 16) 4:6, 6:4, 2:6, 6:2, 6:1
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 21) 6:7(3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1
Leonardo Mayer (Argentyna) - Andriej Kuzniecow (Rosja) 6:4, 7:6(1), 6:3

II runda (1/32 finału):

piątek, 27 czerwca

Feliciano López (Hiszpania, 19) - Ante Pavić (Chorwacja, Q) 6:4, 7:6(4), 7:5
Jerzy Janowicz (Polska, 15) - Lleyton Hewitt (Australia) 7:5, 6:4, 6:7(7), 4:6, 6:3
Santiago Giraldo (Kolumbia) - Marcel Granollers (Hiszpania, 30) 4:6, 7:6(2), 1:6, 6:1, 7:5

czwartek, 26 czerwca

Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 14) - Sam Querrey (USA) 4:6, 7:6(2), 6:7(4), 6:3, 14:12
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 5) - Yen-Hsun Lu (Tajwan) 7:6(6), 6:3, 3:6, 7:5
Denis Istomin (Uzbekistan) - Julian Reister (Niemcy) 7:6(7), 6:4, 6:4
John Isner (USA, 9) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 7:6(17), 7:6(3), 7:5
Tommy Robredo (Hiszpania, 23) - Adrian Mannarino (Francja) 6:4, 6:1, 7:6(5)
Roger Federer (Szwajcaria, 4) - Gilles Müller (Luksemburg, Q) 6:3, 7:5, 6:3
Milos Raonić (Kanada, 8) - Jack Sock (USA) 6:3, 6:4, 6:4
Łukasz Kubot (Polska) - Dušan Lajović (Serbia) 6:7(4), 7:6(4), 6:3, 7:6(3)
Simone Bolelli (Włochy, LL) - Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 22) 4:6, 6:4, 6:3, 2:6, 7:5
Kei Nishikori (Japonia, 10) - Denis Kudla (USA, Q) 6:3, 6:2, 6:1
Nick Kyrgios (Australia, WC) - Richard Gasquet (Francja, 13) 3:6, 6:7(4), 6:4, 7:5, 10:8
Jiří Veselý (Czechy, WC) - Gaël Monfils (Francja, 24) 7:6(3), 6:3, 6:7(1), 6:7(3), 6:4
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Frank Dancević (Kanada, LL) 6:3, 6:3, 6:2
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Lukáš Rosol (Czechy) 4:6, 7:6(6), 6:4, 6:4

środa, 25 czerwca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Radek Štěpánek (Czechy) 6:4, 6:3, 6:7(5), 7:6(5)
Gilles Simon (Francja) - Robin Haase (Holandia) 7:6(1), 6:4, 6:4
Jimmy Wang (Tajwan, Q) - Michaił Jużny (Rosja, 17) 7:6(1), 6:2, 6:7(5), 6:3
Serhij Stachowski (Ukraina) - Ernests Gulbis (Łotwa, 12) 6:4, 6:3, 7:6(5)
Jérémy Chardy (Francja) - Marinko Matosević (Australia) 6:7(5), 7:6(7), 7:6(9), 4:6, 7:5
Marin Čilić (Chorwacja, 26) - Andreas Haider-Maurer (Austria) 3:6, 6:1, 6:4, 6:4
Tomáš Berdych (Czechy, 6) - Bernard Tomic (Australia) 4:6, 7:6(5), 7:6(3), 6:1
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - Blaž Rola (Słowenia) 6:1, 6:1, 6:0
Roberto Bautista (Hiszpania, 27) - Jan Hernych (Czechy, Q) 7:5, 4:6, 6:2, 6:2
Kevin Anderson (RPA, 20) - Édouard Roger-Vasselin (Francja) 7:6(0), 1:6, 6:3, 6:4
Fabio Fognini (Włochy, 16) - Tim Puetz (Niemcy, Q) 2:6, 6:4, 7:6(6), 6:3
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) - Luke Saville (Australia, Q) 6:3, 6:2, 6:4
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 21) - Benjamin Becker (Niemcy) 6:7(4), 7:6(0), 6:3, 6:4
Leonardo Mayer (Argentyna) - Marcos Baghdatis (Cypr, WC) 7:6(4), 4:6, 6:1, 6:4
Andriej Kuzniecow (Rosja) - David Ferrer (Hiszpania, 7) 6:7(5), 6:0, 3:6, 6:3, 6:2

I runda:

wtorek, 24 czerwca

Sam Querrey (USA) - Bradley Klahn (USA) 6:7(5), 6:4, 6:1, 7:5
Jo-Wilfried Tsonga (Francja, 14) - Jürgen Melzer (Austria) 6:1, 3:6, 3:6, 6:2, 6:4
Stan Wawrinka (Szwajcaria, 5) - João Sousa (Portugalia) 6:3, 6:4, 6:3
Yen-Hsun Lu (Tajwan) - Ołeksandr Niedowiesow (Kazachstan) 6:4, 4:6, 6:4, 1:6, 6:1
Julian Reister (Niemcy) - Michael Russell (USA) 6:4, 6:4, 6:7(5), 4:6, 7:5
Denis Istomin (Uzbekistan) - Dmitrij Tursunow (Rosja, 32) 7:5, 6:4, 3:6, 6:2
Feliciano López (Hiszpania, 19) - Yūichi Sugita (Japonia, Q) 7:6(6), 7:6(6), 7:6(7)
Ante Pavić (Chorwacja, Q) - Alejandro Falla (Kolumbia) 6:4, 6:3, 7:5
Jarkko Nieminen (Finlandia) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:3, 7:6(3), 7:5
John Isner (USA, 9) - Daniel Smethurst (Wielka Brytania, WC) 7:5, 6:3, 6:4
Jerzy Janowicz (Polska, 15) - Somdev Devvarman (Indie) 4:6, 6:3, 6:3, 3:6, 6:3
Lleyton Hewitt (Australia) - Michał Przysiężny (Polska) 6:2, 6:7(14), 6:1, 6:4
Adrian Mannarino (Francja) - Pere Riba (Hiszpania) 6:2, 6:3, 6:4
Tommy Robredo (Hiszpania, 23) - Lukáš Lacko (Słowacja) 7:6(5), 1:6, 6:2, 6:4
Marcel Granollers (Hiszpania, 30) - Nicolas Mahut (Francja) 6:4, 7:6(6), 6:7(7), 6:4
Santiago Giraldo (Kolumbia) - Daniel Gimeno (Hiszpania) 6:1, 7:5, 6:0
Gilles Müller (Luksemburg, Q) - Julien Benneteau (Francja) 6:4, 7:6(6), 7:6(5)
Roger Federer (Szwajcaria, 4) - Paolo Lorenzi (Włochy) 6:1, 6:1, 6:3
Milos Raonić (Kanada, 8) - Matthew Ebden (Australia) 6:2, 6:4, 6:4
Jack Sock (USA) - Pierre-Hugues Herbert (Francja, Q) 6:7(5), 6:2, 7:6(5), 6:4
Łukasz Kubot (Polska) - Jan-Lennard Struff (Niemcy) 7:6(6), 6:4, 6:4
Dušan Lajović (Serbia) - Guillermo García-López (Hiszpania, 28) 7:6(5), 6:2, 3:6, 3:6, 6:3
Philipp Kohlschreiber (Niemcy, 22) - Igor Sijsling (Holandia) 6:4, 6:4, 6:2
Simone Bolelli (Włochy, LL) - Tatsuma Itō (Japonia, Q) 7:5, 7:6(3), 3:6, 7:6(5)
Denis Kudla (USA, Q) - Marsel İlhan (Turcja, Q) 7:6(3), 6:4, 4:6, 7:5
Kei Nishikori (Japonia, 10) - Kenny de Schepper (Francja) 6:4, 7:6(5), 7:5
Richard Gasquet (Francja, 13) - James Duckworth (Australia, Q) 6:7(3), 6:3, 3:6, 6:0, 6:1
Nick Kyrgios (Australia, WC) - Stéphane Robert (Francja) 7:6(2), 7:6(1), 6:7(6), 6:2
Jiří Veselý (Czechy, WC) - Victor Estrella (Dominikana) 5:1 i krecz
Gaël Monfils (Francja, 24) - Malek Jaziri (Tunezja, LL) 7:6(5), 7:5, 6:4
Frank Dancević (Kanada, LL) - Ivo Karlović (Chorwacja, 29) 6:4, 7:6(5), 7:6(4)
Michaił Kukuszkin (Kazachstan) - Dudi Sela (Izrael) 6:4, 6:4, 6:4
Lukáš Rosol (Czechy) - Benoît Paire (Francja) 6:3, 3:6, 7:6(5), 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Martin Kližan (Słowacja) 4:6, 6:3, 6:3, 6:3

poniedziałek, 23 czerwca

Novak Djoković (Serbia, 1) - Andriej Gołubiew (Kazachstan) 6:0, 6:1, 6:4
Radek Štěpánek (Czechy) - Pablo Cuevas (Urugwaj) 6:2, 6:4, 6:4
Gilles Simon (Francja) - Konstantin Krawczuk (Rosja, Q) 6:2, 7:6(4), 7:5
Robin Haase (Holandia) - Vasek Pospisil (Kanada, 31) 7:6(6), 4:6, 7:5, 6:3
Michaił Jużny (Rosja, 17) - James Ward (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:2, 6:1
Jimmy Wang (Tajwan, Q) - Alejandro González (Kolumbia) 6:3, 6:3, 6:2
Ernests Gulbis (Łotwa, 12) - Jürgen Zopp (Estonia) 7:6(7), 7:5, 7:6(10)
Serhij Stachowski (Ukraina) - Carlos Berlocq (Ukraina) 6:3, 6:3, 6:3
Jérémy Chardy (Francja) - Daniel Cox (Wielka Brytania, WC) 6:2, 7:6(3), 6:7(6), 6:3
Marinko Matosević (Australia) - Fernando Verdasco (Hiszpania, 18) 6:4, 4:6, 6:4, 6:2
Marin Čilić (Chorwacja, 26) - Paul-Henri Mathieu (Francja) 6:4, 6:7(2), 6:2, 6:1
Andreas Haider-Maurer (Austria) - Kyle Edmund (Wielka Brytania, WC) 6:3, 7:6(4), 6:2
Bernard Tomic (Australia) - Jewgienij Donskoj (Rosja) 6:4, 6:3, 6:2
Tomáš Berdych (Czechy, 6) - Victor Hănescu (Rumunia) 6:7(5), 6:1, 6:4, 6:3
Andy Murray (Wielka Brytania, 3) - David Goffin (Belgia) 6:1, 6:4, 7:5
Blaž Rola (Słowenia) - Pablo Andújar (Hiszpania) 6:3, 6:1, 6:4
Jan Hernych (Czechy, Q) - Tobias Kamke (Niemcy) 6:3, 6:7(5), 6:3, 5:7, 6:4
Roberto Bautista (Hiszpania, 27) - Steve Johnson (USA) 6:3, 6:7(3), 6:4, 7:5
Kevin Anderson (RPA, 20) - Aljaž Bedene (Słowenia, LL) 6:3, 7:5, 6:2
Édouard Roger-Vasselin (Francja) - Filippo Volandri (Włochy) 7:6(1), 6:2, 6:4
Tim Puetz (Niemcy, Q) - Tejmuraz Gabaszwili (Rosja) 2:6, 6:4, 6:2, 6:2
Fabio Fognini (Włochy, 16) - Aleks Kuzniecow (USA, Q) 2:6, 1:6, 6:4, 6:1, 9:7
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) - Ryan Harrison (USA, Q) 7:6(1), 6:3, 6:2
Luke Saville (Australia, Q) - Dominic Thiem (Austria) 7:5, 6:4, 3:6, 6:4
Benjamin Becker (Niemcy) - Donald Young (USA) 6:4, 6:3, 6:4
Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, 21) - Samuel Groth (Australia, Q) 7:5, 7:6(2), 7:6(5)
Leonardo Mayer (Argentyna) - Andreas Seppi (Włochy, 25) 6:3, 2:6, 4:6, 7:6(5), 6:4
Marcos Baghdatis (Cypr, WC) - Dustin Brown (Niemcy) 6:4, 7:5, 2:6, 7:6(4)
Andriej Kuzniecow (Rosja) - Daniel Evans (Wielka Brytania, WC) 6:1, 7:5, 3:6, 7:6(5)
David Ferrer (Hiszpania, 7) - Pablo Carreño (Hiszpania) 6:0, 6:7(3), 6:1, 6:1

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!Na Twitterze też nas znajdziesz!

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL