Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Xavier Malisse nowym opiekunem Bernarda Tomicia

Michał Pochopień
Michał Pochopień
Xavier Malisse został tymczasowym szkoleniowcem Bernarda Tomicia. Współpraca rozpoczęła się od turnieju ATP w Sztokholmie, gdzie Australijczyk zakończy obecny sezon.

Xavier Malisse karierę zawodowego tenisisty zakończył rok temu, ale doświadczenie trenerskie już ma. Na początku obecnego sezonu pomagał w przygotowaniach swojemu dawnemu koledze z reprezentacji Pucharu Davisa, Rubenowi Bemelmansowi, a następnie podczas rozgrywek na nawierzchni ziemnej wspierał Kirsten Flipkens.


W poniedziałek podczas turnieju ATP World Tour 250 w Sztokholmie w boksie trenerskim Bernarda Tomicia zasiadł Malisse. Kilkanaście minut po meczu została potwierdzona informacja o tym, że Belg, klasyfikowany najwyżej na 19. miejscu w rankingu ATP, zostanie opiekunem 22-latka do końca obecnego sezonu. Następnie, po kilku tygodniach, obaj podejmą decyzję o przedłużeniu współpracy na kolejne miesiące.

W meczu I rundy turnieju rozgrywanego w hali Kungliga Australijczyk pokonał reprezentanta gospodarzy Patrika Rosenholma, jednak nie obyło się bez kłopotów. Kolejnym przeciwnikiem Tomicia będzie rozstawiony z "trójką" Kevin Anderson, którego Tomic pokonał w 2013 roku w Sydney, gdzie zdobył pierwszy tytuł w głównym cyklu.

ATP Sztokholm: Rosenholm postraszył Tomicia, Gabaszwili przeciwnikiem Dimitrowa

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL