Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Arnaud Clement i Amelie Mauresmo na dłużej z reprezentacją Francji

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Arnaud Clement będzie przez dwa najbliższe lata pełnił funkcję kapitana francuskiej drużyny Pucharu Davisa. Dłużej z kadrą będzie również pracowała Amelie Mauresmo.

Prowadzona przez Amelie Mauresmo drużyna wywalczyła w tym roku awans do Grupy Światowej Pucharu Federacji. Francuzki pokonały najpierw Szwajcarki, a w kwietniowym meczu barażowym o elitę okazały się lepsze od Amerykanek. Mauresmo, która obecnie pełni także funkcję trenera Andy'ego Murraya, opiekuje się kadrą od 2013 roku. Pod jej wodzą Trójkolorowe wygrały trzy spotkania i doznały jednej porażki.


Francuska Federacja Tenisowa zdecydowała się również o dwa lata przedłużyć współpracę z Arnaudem Clementem. Prowadzona przez niego drużyna dotarła do finału rozgrywek Pucharu Davisa, ale w meczu o tytuł nie sprostała u siebie ekipie Szwajcarii. Clement był po tej porażce krytykowany za wybór zawodników do składu, a do tego chęć ponownej pracy z kadrą zgłosił Yannick Noah. Ostatecznie jednak władze FFT udzieliły poparcia obecnemu kapitanowi.

Liga francuska: Drużyny Kubota i Przysiężnego w półfinale, grała także Domachowska

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL