Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Puchar Hopmana: Udane otwarcie Murraya i Watson, Brytyjczycy lepsi od Francuzów

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Andy Murray i Heather Watson pokonali Benoita Paire'a i Alize Cornet w meczu grupy B rozgrywanego w Perth Pucharu Hopmana. Impreza ta to nieoficjalne mistrzostwa świata par mieszanych.

Andy Murray w 2011 roku grał w finale Pucharu Hopmana wspólnie z Laurą Robson. Heather Watson ma okazję wystąpić w imprezie po raz pierwszy. Alize Cornet rok temu święciła triumf w nieoficjalnych mistrzostwach świata par mieszanych wspólnie z Jo-Wilfriedem Tsongą. Razem mieli bronić tytułu, ale finalista Australian Open 2008 musiał się wycofać z powodu kontuzji. Zastąpił go Benoit Paire.


W poniedziałek Wielka Brytania pokonała Francję 2-1. O końcowym wyniku zadecydował mikst. W grach singlowych Murray wygrał z Pairem 6:2, 7:5, a Cornet oddała Watson cztery gemy, po dwa w każdym z setów. Mecz rozstrzygnął się w super tie breaku gry mieszanej. Ostatni punkt Brytyjczycy zdobyli za sprawą podwójnego błędu mężczyzny we francuskiej drużynie.

- To była mała niespodzianka, gdy przyjechaliśmy rano na trening i okazało się, że jest 44 stopnie Celsjusza. Jestem z małego miasteczka w Szkocji, a tam nie ma takiej pogody - powiedział Murray odnośnie warunków panujących w Perth. Brytyjczykowi podczas pokazowej imprezy w Abu Zabi dokuczał lewy bark i przyznał, że wciąż jest to dla niego problem. - Miałem kilka dni temu pewne kłopoty w Abu Zabi i nie było zbyt wiele czasu, aby się z tym uporać - stwierdził.

- Zacząłem mecz bardzo dobrze. Moje poruszanie się po korcie wyglądało w porządku - powiedział Murray po pojedynku z Pairem. - Nie czuję się jeszcze doskonale, ale przystosowanie się do warunków zajmie mi kilka dni. Są one bardzo różne, ale biorąc pod uwagę, że jestem tutaj od ostatniej nocy, to był dobry początek - dodał.

Po mikście Szkot komplementował swoją partnerkę. - Szczególnie pod koniec [super tie breaka]. Wyszło jej kilka świetnych uderzeń, a w deblu niezwykle istotne jest grać dobrze, gdy jest to szczególnie ważne - powiedział.

Wielka Brytania będzie kolejnym rywalem Polski, w środę 7 stycznia. Dwa dni później Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz spotkają się z Francją.

Wielka Brytania - Francja 2:1, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa B
poniedziałek, 5 stycznia

Gra 1.: Andy Murray - Benoît Paire 6:2, 7:5
Gra 2.: Heather Watson - Alizé Cornet 2:6, 2:6
Gra 3.: Andy Murray / Heather Watson - Benoît Paire / Alizé Cornet 6:4, 2:6, 10-8

Wyniki i tabela Grupy B

niedziela, 4 stycznia

Polska - Australia 3:0

poniedziałek, 5 stycznia

Wielka Brytania - Francja 2:1

środa, 7 stycznia

Wielka Brytania - Polska godz. 3:00
Australia - Francja godz. 10:30

piątek, 9 stycznia

Francja - Polska godz. 3:00
Australia - Wielka Brytania godz. 10:30

MDrużynaMeczeGrySetyGemy
1Polska1-03-06-140-16
2Wielka Brytania1-02-14-332-35
3Francja0-11-23-435-32
4Australia0-10-31-616-40

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL