WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Amelie Mauresmo: Faworytem finału jest Novak

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Amelie Mauresmo mówiła o współpracy z Andym Murrayem oraz oceniła, że faworytem niedzielnego finału Australian Open jest Novak Djoković.

- Atmosfera w naszym zespole jest bardzo dobra. Andy uspokoił się po nerwowym półfinale. Jest zmotywowany i pozytywnie nastawiony - powiedziała Amelie Mauresmo, trenerka Andy'ego Murraya.


Decyzja Szkota, który po rozstaniu z Ivanem Lendlem zatrudnił Mauresmo, była wielokrotnie krytykowana. Początki tej współpracy były trudne, bo 27-latek nie prezentował swojej optymalnej dyspozycji. - Nie zwracam uwagi na komentarze - mówiła Francuzka. - Wiemy, co mamy robić, i wspólnie ustaliliśmy, w jakim kierunku chcemy podążać. Pracujemy, wierząc, że podążamy właściwą drogą, a wyniki pokazują, że tak właśnie jest - dodała.

Mauresmo jest bardzo chwalona także przez mamę najlepszego brytyjskiego tenisisty, Judy. - Amélie wykonuje świetną pracę. Ma uspokajający wpływ na Andy'ego. Ona jest bardzo miłą osobą. Nie jest typem trenera, który przychodzi i narzuca coś tenisiście. Ona potrafi słuchać.

W niedzielę Mauresmo czeka najpoważniejsze wyzwanie w karierze trenerskiej. Jej podopieczny w finale Australian Open zagra z Novakiem Djokoviciem. - Szykuje się niesamowity pojedynek, jestem tego pewna. Oni bardzo dobrze się znają. Andy będzie musiał zagrać na swoim najwyższym poziomie i być konsekwentny. W każdym razie faworytem finału jest Novak - oceniła 35-latka.

Andy Murray: Wszystko, co mogę zrobić, to dać z siebie maksimum

Czy pod wodzą Amelie Mauresmo Andy Murray nawiąże do sukcesów, jakie odniósł z Ivanem Lendlem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL