Najnowsze Wyniki/Kalendarz

ATP Montpellier: Jerzy Janowicz rozstawiony z numerem piątym

Marcin Motyka
Marcin Motyka
W sobotę odbyło się losowanie turnieju ATP w Montpellier. Jedynym reprezentantem Polski w grze singlowej będzie Jerzy Janowicz, który otrzymał piąty numer rozstawienia.

Dla Jerzego Janowicza będzie to drugi w karierze występ w imprezie Open Sud de France. Przed rokiem dotarł do półfinału, w którym przegrał po dwóch tie breakach z Richardem Gasquetem. Łodzianin w tym turnieju grał również przed sześcioma laty, ale wówczas nie przeszedł kwalifikacji.


Osobą, która przeprowadzała sobotnie losowanie, był Joël Abati, mistrz olimpijski, świata i Europy z reprezentacją Francji w piłce ręcznej. To właśnie jego zasługą jest, że rozstawiony z numerem piątym Janowicz w I rundzie zawodów w Montpellier zmierzy się z Dustinem Brownem, z którym przegrywał w sezonach 2011-12 w Challengerze w Bath.

Lepszy z polsko-niemieckiej konfrontacji w II rundzie Open Sud de France trafi na Benoita Paire'a, któremu Janowicz uległ przed czterema laty w Challengerze w Salzburgu, lub jednego z kwalifikantów.

W dolnej połówce drabinki, do której dolosowany został Janowicz, znaleźli się również m.in. rozstawiony z "trójką" Philipp Kohlschreiber, oznaczony numerem drugim Gilles Simon czy João Sousa, turniejowa "siódemka"

Najwyżej rozstawionym tenisistą startującego w poniedziałek turnieju jest obrońca tytułu Gael Monfils. Jednym z głównych faworytów do tytułu jest także mistrz sprzed dwóch sezonów i zeszłoroczny finalista Richard Gasquet, który został oznaczony numerem czwartym.

Jaki wynik w turnieju ATP w Montpellier osiągnie Jerzy Janowicz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL