Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Borna Corić odebrał nagrodę z rąk Gorana Ivanisevicia

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Borna Corić szybko pożegnał się z turniejem rozgrywanym w Zagrzebiu, ale na pocieszenie otrzymał nagrodę ATP za zeszłoroczny awans do Top 100 światowego rankingu.

Utalentowany Borna Corić odebrał to wyróżnienie we wtorek z rąk Gorana Ivanisevicia. - Otrzymać tę nagrodę z rąk Gorana wiele dla mnie znaczy. Jestem bardzo szczęśliwy, ale teraz nie mogę już się cofnąć i w obecnym sezonie muszę być jeszcze silniejszy - powiedział zdolny 18-latek.


W zeszłym roku Corić osiągnął w Umagu pierwszy ćwierćfinał zawodów głównego cyklu, a na początku listopada pokonał swojego idola Rafaela Nadala i dotarł do premierowego półfinału podczas halowej imprezy w Bazylei. Dzięki świetnym wynikom tenisista z Zagrzebia znalazł się najwyższym w karierze 89. miejscu w rankingu ATP.

- Znam Bornę od najmłodszych lat. To miłe, ponieważ przepowiadałem, iż będzie z niego czołowy zawodnik, ale on w to nie wierzył. Udowodniłem mu zatem, że się mylił. Dla Chorwatów dobrą wiadomością jest to, że radzi sobie tak znakomicie, ponieważ on jest naszą przyszłą gwiazdą - wyznał Ivanišević.

ATP Zagrzeb: Udane powroty Viktora Troickiego, Marcosa Baghdatisa i Michaiła Jużnego

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL