Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Carsten Arriens stracił funkcję kapitana niemieckiej drużyny w Pucharze Davisa

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Po ponad dwóch latach stanowisko kapitana niemieckiej drużyny narodowej w Pucharze Davisa stracił Carsten Arriens. Niemiecki Związek Tenisowy nie podał jeszcze nazwiska jego następcy.

Prezydent Niemieckiego Związku Tenisowego, Ulrich Klaus, nie mógł już dłużej tolerować sytuacji, w której najlepszy obecnie reprezentant naszych zachodnich sąsiadów, Philipp Kohlschreiber, ciągle jest skłócony z kapitanem drużyny narodowej. Carsten Arriens został zatem zwolniony z funkcji opiekuna drużyny narodowej za porozumieniem stron, mimo iż miał ważną umowę do końca 2015 roku.


Klaus chciał, aby Arriens i Kohlschreiber doszli do porozumienia podczas spotkania w tegorocznym Australian Open, ale ostatecznie kapitan kadry nie pojawił się na rozmowie z zawodnikiem w Melbourne. Niemiecki tenisista po raz kolejny oświadczył, że nie zamierza reprezentować narodowych barw, dopóki nie dojdzie do zmiany na stanowisku kapitana.

W dniach 6-8 marca Niemcy zmierzą się we Frankfurcie nad Menem z Francją w ramach meczu I rundy Grupy Światowej Pucharu Davisa. Lista kandydatów na stanowisko kapitana drużyny narodowej jest bardzo długa, a obejmuje takie nazwiska jak Boris Becker, Christopher Kas, Nicolas Kiefer, Rainer Schuettler, Alexander Waske, Gerald Marzenell, Markus Zoecke, Lars Uebel czy Mats Merkel.

Schuettler przyznał jednak, że nie jest zainteresowany tą posadą. Mało prawdopodobny wydaje się również wybór Beckera, który obecnie jest trenerem Novaka Djokovicia. Kiefer z kolei proponuje, by tak ważną funkcję w kadrze powierzyć Nikoli Piliciowi, który w Monachium prowadzi słynną akademię tenisową.

Boris Becker kapitanem reprezentacji Niemiec? "Jestem patriotą i kocham Puchar Davisa"

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL