Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Puchar Federacji: Rosolska i Jans-Ignacik nie wywalczyły honorowego punktu

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska nie zdołały wywalczyć honorowego punktu i Polska przegrała ostatecznie z Rosją 0-4 w meczu I rundy Grupy Światowej Pucharu Federacji 2015.

Ponieważ Rosja wygrała trzy pierwsze gry, czwartego pojedynku singlowego już nie rozegrano. W meczu deblowym Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska zmierzyły się z Witalią Diaczenko i Anastazją Pawluczenkową. Po godzinie i 15 minutach Rosjanki okazały się lepsze od Biało-Czerwonych, zwyciężając 6:4, 6:4.


O losach pierwszej partii zadecydowało przełamanie w gemie otwarcia, mimo iż Polki walczyły później bardzo ambitnie do samego końca. W drugim secie Jans-Ignacik i Rosolska przegrywały już 0:3, ale wygrały cztery gemy z rzędu. Biało-Czerwonym nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i to rywalki wygrały całe spotkanie w dwóch setach.

Rosja pokonała Polskę 4-0 i w półfinale Grupy Światowej Pucharu Federacji 2015 zagra u siebie 18-19 kwietnia z ekipą Niemiec. Polska natomiast będzie w tym samym czasie walczyła o pozostanie w elicie. Swoje kolejne rywalki Biało-Czerwone poznają w najbliższym tygodniu.

Polska - Rosja 0:4, Kraków Arena, Kraków (Polska)
I runda Grupy Światowej, kort twardy w hali
sobota-niedziela, 7-8 lutego

Gra 1.: Agnieszka Radwańska - Swietłana Kuzniecowa 4:6, 6:2, 2:6
Gra 2.: Urszula Radwańska - Maria Szarapowa 0:6, 3:6
Gra 3.: Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa 1:6, 5:7
Gra 4.: Urszula Radwańska - Swietłana Kuzniecowa *nie rozegrano
Gra 5.: Klaudia Jans-Ignacik / Alicja Rosolska - Anastazja Pawluczenkowa / Witalia Diaczenko 4:6, 4:6

Puchar Federacji: Radwańska pokonana przez Szarapową, Rosja w półfinale

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Godfather-Darth Vader Zgłoś
  Jakiś dureń jkorygował mnie przed niedzielą, że przy przegrywaniu meczu 3 do iluś tam, nie będzie debla - gdzie jesteś durniu.
  • Eleonora Zgłoś
   Szkoda. Nawet nie mamy 1 honorowego punktu z Rosją.Rozczarowanie.:-(
   • steffen Zgłoś
    Nie wywalczyły "honorowego" punktu, ale mecz całkiem na serio i dobrze się to oglądało.I tu powtórzę opinię - debel powinien być grany jako trzeci mecz, tak żeby wszystkie
    Czytaj całość
    zawodniczki z drużyny miały pewność że zagrają choć raz o punkty. Bo w tym systemie co mamy to deblistki zepchnięte są do roli rezerwowych, które ewentualnie albo zagrają pokazowo na luzie, albo na 100 % by rozstrzygnąć pojedynek.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL