Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rafael Nadal apeluje. "W rozgrywkach powinno być więcej turniejów na kortach ziemnych"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Rafael Nadal stwierdził, że władze ATP powinny pomyśleć o zmianach. Jego zdaniem w rozgrywkach powinno być więcej turniejów rozgrywanych na kortach ziemnych.

- Mączka to tradycyjna nawierzchnia dla naszego sportu i musimy ją chronić. Sport powinien łączyć imprezy nowe i te z tradycją - cytuje Nadala agencja Reuters.

Zdaniem Hiszpana nawierzchnia ziemna jest bardziej przyjazna dla tenisistów. - Coraz więcej turniejów zmienia nawierzchnię z ziemnej na twardą, która jest bardziej wymagająca i powoduje więcej kontuzji.

- Można sprawdzić, jak wielu tenisistów w rozgrywkach ma kontuzje. Ludzie zarządzający rozgrywkami powinni dojść do wniosku, że coś tu jest nie w porządku - dodał 28-latek z Majorki, który na ceglanej mączce wygrał 46 turniejów głównego cyklu w karierze.

Mats Wilander: Djoković może być lepszy od Federera i Nadala

Czy zgadzasz się z opinią Nadala, że w głównym cyklu więcej turniejów powinno być rozgrywanych na kortach ziemnych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

 • erefka Zgłoś
  A ja apeluje do Nadala o nie pierniczenie głupoty, ma teraz tyle turniejów, że może grać dzień w dzień na mączce, a jak mu mało to challengery czekają, a i jakieś inne się znajdą.
  Czytaj całość
  A jak braknie to zapraszam do mnie, też się coś wymyśli dla Rafy aka King of Clay.
  • Seb Glamour Zgłoś
   Hmm...a jakby zrobić turniej na lodzie...nawierzchnia jakby nie spojrzeć hiperszybka,a tenisiści mogliby grać na łyżwach...Rafa nie przesadzaj,jest jak jest ale nie wszyscy chcieliby
   Czytaj całość
   grać więcej na kortach ziemnych.
   • steffen Zgłoś
    Tak jak większości przedmówcom, marzy mi się więcej gry na trawie.Ale że trawa to nawierzchnia trudna w utrzymaniu to pewnie na marzeniach się skończy.A może dla odmiany asfalt ? :D
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

    ×
     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL