Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Słabe występy Nadala zaskoczyły Novaka Djokovicia

Karolina Konstańczak
Karolina Konstańczak
Novak Djoković jest zaskoczony słabszymi występami Rafaela Nadala na kortach ziemnych. Serb jednak podkreśla, że każdemu mogą przydarzyć się słabsze momenty w karierze.

Lider męskiego zestawienia w sobotę awansował do finału turnieju organizowanego w Rzymie, a lista jego tegorocznych zwycięstw jest wręcz imponująca. Novak Djoković zostawia daleko w tyle Rafaela Nadala, który w obecnym sezonie nie wygrał ani jednego ważnego turnieju na nawierzchni ziemnej.


- Myślę, że to zaskoczyło każdego - przyznał na konferencji prasowej Novak Djoković. Spójrzmy chociażby na jego rekordy na nawierzchni ziemnej przez całą karierę. Nie wydaje mi się, aby wcześniej przydarzył mu się sezon, w którym nie wygrał przynajmniej jednego ważnego turnieju przed Rolandem Garrosem. Rafa jest jednak tylko człowiekiem i również on może mieć słabszy okres, kiedy nie czuje się na korcie tak pewnie.

Djoković jeszcze nigdy w swojej karierze nie triumfował na kortach Rolanda Garrosa, natomiast Nadal od 2005 roku tylko raz schodził z kortu pokonany. Obaj zawodnicy już za niespełna dwa tygodnie wyjdą na kort centralny w Paryżu i postawią sobie za cel wygranie siedmiu meczów z rzędu.

- On uwielbia grać na tej nawierzchni. Zobaczymy, jak zaprezentuje się podczas Rolanda Garrosa, czyli turnieju, w którym odnosił największe sukcesy. Zawsze oczekuje się od niego, że zagra fenomenalnie w Paryżu. To właśnie w tym miejscu wznosi się na wyżyny swoich możliwości i również każdy inny zawodnik chce pokazać się z jak najlepszej strony. - dodał.

Czy Novak Djoković przerwie passę Rafaela Nadala w Paryżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL