Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Roland Garros: Azjatycki debel wyeliminował z turnieju Alicję Rosolską i Gabrielę Dabrowski

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski bez powodzenia startowały w turnieju debla Rolanda Garrosa 2015. Polsko-kanadyjska para musiała w czwartek uznać wyższość Yung-Jan Chan i Jie Zheng.

Alicja Rosolska po krótkiej przerwie w startach z Gabrielą Dabrowski, wróciła do swojej kanadyjskiej partnerki. Najlepszy wynik na ziemi para osiągnęła w Rzymie, pokonując po drodze Andreę Hlavackovą i Lucie Hradecką, apetyty w Paryżu były więc nieco większe niż zazwyczaj.


Polka i Kanadyjka nie miały jednak szczęścia w losowaniu, bo od  razu trafiły na rozstawione tenisistki. Ich rywalkami były Jie Zheng i Yung-Jan Chan. Azjatki, to finalistki pierwszej tegorocznej lewy Wielkiego Szlema w Melbourne. Po sukcesie w Australii zagrały wspólnie jeszcze tylko w Rzymie, gdzie przegrały jednak już w pierwszym meczu w 1/16 finału.

Faworytkami były właśnie Zheng i Chan, ale mimo wszystko Rosolska i Dabrowski nie stały od razu na straconej pozycji. 

Na początku para polsko-kanadyjska toczyła równą walkę, oba duety wygrywały swoje podania do stanu 3:3. Wówczas trzy szanse na przełamanie miały Azjatki i wykorzystały ostatnią z nich. Kilka chwil później Polka i Kanadyjka wybroniły jeszcze jednego setbola, ale strat nie były w stanie odrobić. 

Druga odsłona potoczyła się pod dyktando rozstawionej z numerem 11. pary. Zheng i Chan wygrały wszystkie gemy serwisowe rywalek, same tracąc podanie raz. Zakończyły cały mecz już przy drugiej okazji.

Wcześniej w polskim pojedynku triumfowała Paula Kania i Janette Husárová, awans do II rundy wywalczyły także Magda Linette i Alize Cornet.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród w deblu kobiet 1,984 mln euro
czwartek, 28 maja

I runda gry podwójnej:

Yung-Jan Chan (Tajwan, 11) / Jie Zheng (Chiny, 11) - Alicja Rosolska (Polska) / Gabriela Dabrowski (Kanada) 6:4, 6:1

Roland Garros: Magda Linette i Alize Cornet wydarły zwycięstwo rywalkom

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL