Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Cykl ITF: Anna-Lena Friedsam pozbawiła Magdę Linette triumfu w Ilkley

Rafał Smoliński
Magda Linette nie wygrała w niedzielę turnieju ITF rozgrywanego na trawnikach w Ilkley. Polska tenisistka starała się o trzecie singlowe trofeum w 2015 roku.

Rozstawiona z numerem piątym w Aegon Ilkley Trophy Magda Linette (WTA 100) w niedzielnym pojedynku zmierzyła się z Anną-Leną Friedsam (WTA 97). Był to ich trzeci pojedynek na zawodowych kortach. W 2014 roku Niemka okazała się lepsza od Polki w ćwierćfinale challengera WTA rozgrywanego w Tajpej, ale poznanianka zrewanżowała się jej w I rundzie zawodów Katowice Open 2015.

Oznaczona czwartym numerem Friedsam rozpoczęła mecz od wygrania siedmiu piłek z rzędu, ale Linette utrzymała serwis, po czym przełamała serwis rywalki. Tenisistka z Poznania prowadziła już 3:1, a następnie 4:2, jednak przegrała trzy kolejne gemy. Przy stanie 4:5 Polka oddaliła setbola, by przed zmianą stron uzyskać kluczowego breaka i zwyciężyć w premierowej odsłonie 7:5.

W drugiej partii Polka toczyła wyrównany bój z 21-letnią reprezentantką naszych zachodnich sąsiadów do stanu po 3. W ósmym gemie Friedsam zdobyła przełamanie, po czym zwieńczyła seta. W decydującej odsłonie poznanianka nie mogła już dotrzymać kroku Niemce, która straciła tylko gema i zwyciężyła ostatecznie w całym meczu 5:7, 6:3, 6:1.

Linette nie wywalczyła w Ilkley 11. singlowego mistrzostwa na zawodowych kortach, ale dzięki finałowi na pewno awansuje w poniedziałek na najwyższe miejsce w karierze. Za występ na brytyjskiej trawie Polka otrzyma bowiem 48 punktów do rankingu WTA.