Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Challenger Poznań: Adrian Andrzejczuk zagra o turniej główny

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Ze startujących w kwalifikacjach trzynastu reprezentantów Polski, w III rundzie pozostał już tylko jeden - Adrian Andrzejczuk.

W niedzielę na kortach poznańskiej Olimpii rozegrano II rundę eliminacji gry pojedynczej oraz dwa pojedynki deblowe. Cztery pary walczą o jedno wolne miejsce w drabince gry podwójnej.


Jako pierwszy na korcie z Polaków pojawił się Tomasz Bednarek, nie miał jednak większych szans z Axelem Michonem. Francuz dzień wcześniej uporał się z aktualnym mistrzem Polski, Pawłem Ciasiem. Dla polskiego deblisty było to jednak przetarcie przed deblem, w którym został rozstawiony z numerem 3. 

Po południu z turniejem pożegnali się Maciej Rajski i Karol Drzewiecki, choć obaj mieli trudnych rywali, odpowiednio Maxima Dubarenco i Rogerio Dutra Silvę. Pozytywnie zaskoczył za to Adrian Andrzejczuk, który od organizatorów otrzymał specjalną przepustkę. Peter Mick nie sprostał Polakowi, w pierwszej odsłonie poległ w tie breaku, a w drugiej zdobył tylko gema. W poniedziałek nasz reprezentant zagra jako pierwszy na korcie centralnym (godz. 10:30), a jego rywalem będzie Dubarenco.

Niespodzianką była porażka oznaczonego numerem pierwszym Henriego Laaksonena, Szwajcar, który w przeszłości grał już w Poznaniu, okazał się słabszy od Sergio Galdosa

W kwalifikacjach do turnieju gry podwójnej grało trzech Polaków. Norbert Tadyszak i Przemysław Michocki zdobyli jednak tylko dwa gemy, zaś Adam Majchrowicz i jego partner - trzy. 

W poniedziałek żaden z czterech Polaków nie powalczy o II rundę, organizatorzy zaplanowali kwalifikacje oraz pięć spotkań singla, ale bez udziału Biało-Czerwonych. W grze podwójnej będą walczyć za to Karol Drzewiecki i Michał Dembek ze swoimi partnerami.

Poznań Open, Poznań (Polska)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 64 tys. euro
niedziela, 12 lipca

II runda eliminacji gry pojedynczej:

Maxim Dubarenco (Białoruś, 2) - Maciej Rajski (Polska) 6:3, 6:4
Roberto Dutra Silva (Brazylia, 3) - Karol Drzewiecki (Polska, WC) 6:4, 6:2
Axel Michon (Francja, 4) - Tomasz Bednarek (Polska) 6:4, 6:0
Artem Smirnow (Ukraina, 7) - Bastian Wagner (Niemcy) 6:3, 6:2
Michal Konečný (Czechy, 8) - Dmytro Badanow (Ukraina) 6:3, 6:1
Sergio Galdos (Peru) - Henri Laaksonen (Szwajcaria, 1) 6:4, 7:5
Adrian Andrzejczuk (Polska, WC) - Peter Mick (Słowacja) 7:6(4), 6:1
Petr Michnev (Czechy) - Guillermo Duran (Argentyna) 6:4, 1:0 i krecz

I runda eliminacji gry podwójnej:

Serhij Sergienko (Ukraina, 1) / Artem Smirnow (Ukraina, 1) - Przemysław Michocki (Polska, WC) / Norbert Tadyszak (Polska, WC) 6:1, 6:1

Michal Konečný (Czechy, 2) / Petr Michnev (Czechy, 2) - Adam Majchrowicz (Polska) / Dmytro Badanow (Ukraina) 6:0, 6:3

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL