Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Rafael Nadal powróci do Hamburga

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Rafael Nadal weźmie udział w rozpoczynającym się 27 lipca turnieju ATP World Tour 500 na ceglanej mączce w niemieckim Hamburgu. Po raz ostatni w tej imprezie wystąpił siedem lat temu.

Pierwotny kalendarz Rafaela Nadala na sezon 2015 nie obejmował startu w Hamburgu. Hiszpan po Wimbledonie miał odpoczywać, a na kort powrócić dopiero w sierpniu w imprezie ATP Masters 1000 w Montrealu.


Szybka porażka w The Championships (w II rundzie) spowodowała jednak zmianę planów Majorkanina. Otrzymał on propozycję występu od organizatorów zawodów w Bastad oraz w Hamburgu i postanowił przyjąć tę drugą. Jak podają niemieckie media, za grę na kortach Rothenbaum zainkasuje 500 tys. euro.

- Jesteśmy podekscytowani faktem, że w naszym turnieju wystąpi najlepszy specjalista od kortów ziemnych. Oczywiście, istnieje pewne ryzyko finansowe, ale tacy tenisiści są magnesem dla publiczności - powiedział dyrektor German Open Tennis Championships, były drugi gracz globu i mistrz Wimbledonu, Michael Stich.

Dla Nadala będzie to powrót do Hamburga po siedmioletniej przerwie. Hiszpan wygrał tę imprezę w sezonie 2008, a w 2007 przegrał finał z Rogerem Federerem. Od 2009 roku, kiedy międzynarodowe mistrzostwa Niemiec straciły rangę ATP Masters 1000, nie wystąpił w nich ani razu.

Czy decydując się na start w Hamburgu, Rafael Nadal podjął właściwą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL