Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Challenger Praga: Mateusz Kowalczyk odprawił faworytów

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
W stolicy Czech rozgrywany jest drugi turniej rangi ATP Challenger w tym sezonie. W pierwszym meczu Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay okazali się lepsi od rozstawionych rywali.

Mateusz Kowalczyk i Igor Zelenay w minionym tygodniu nie sprostali w Libercu parze Radu Albot / Adam Pavlasek. Para polsko-słowacka przeniosła się więc do stolicy Czech, gdzie trafiła na oznaczonych numerem trzecim Frantiska Cermaka i Rameeza Junaida.


Tylko na początku spotkania faworyci pokazali pazur. Przełamali Kowalczyka i Zelenaya w trzecim gemie, ale ci stosunkowo szybko wyrównali, od tej pory oba duety wygrywały swoje podania. Wydawało się, że dojdzie do tie breaka, ale Cermak i Junaid nie wykorzystali czterech piłek i ostatecznie przegrali seta.

Druga partia potoczyła się już całkowicie pod dyktando niżej notowanej pary. Do zwycięstwa wystarczył break uzyskany w czwartym gemie.

Polak i Słowak w ćwierćfinale zagrają z Cesarem Ramirezem i Miguelem Reyesem-Varelą, którzy odprawili Iliję Bozoljaca i Sandera Groena.

Advantage Cars Praga Open 2015, Praga (Czechy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 42,5 tys. euro
środa, 12 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska) / Igor Zelenay (Słowacja) - František Čermák (Czechy, 3) / Rameez Junaid (Australia, 3) 7:5, 6:3

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL