Najnowsze Wyniki/Kalendarz

"Kokkinakis stukał twoją dziewczynę". Stan Wawrinka oburzony słowami Nicka Kyrgiosa (wideo)

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Stan Wawrinka jest oburzony zachowaniem Nicka Kyrgiosa. Podczas środowego meczu Australijczyk obraził dziewczynę Szwajcara, Donnę Vekić.

Przez cały mecz ze Stanem WawrinkąNick Kyrgios miał problem z powstrzymywaniem emocji. Głośno komentował niemal każdą akcję, pouczał chłopców do podawania piłek, wdał się z kłótnię z jednym z kibiców. W końcu doczekał się ostrzeżenia za nieparlamentarne słownictwo od arbitra spotkania, Carlosa Bernardesa.


Australijczyk przekroczył jednak granicę dobrego smaku. Po jednej z akcji powiedział pod nosem "Kokkinakis stukał twoją dziewczynę. Przepraszam, że ci to mówię, stary". Te słowa zarejestrowały czułe mikrofony na korcie centralnym w Montrealu.

Wawrinka nie zareagował na zaczepkę ze strony rywala w trakcie gry. Swoje oburzenie wyraził dopiero po zakończeniu meczu. - Bez względu na to, kim jesteś, pewnych rzeczy nie możesz mówić na korcie. Sposób, w jaki on się zachowuje, sugeruje, że ma jakiś problem. W szatni po meczu on mnie unikał, ale się z nim skonfrontowałem. Ale to, co tam się wydarzyło, pozostanie między nami - mówił.

- To strasznie rozczarowujące, gdy inny sportowiec, a zarazem kolega wykazuje się takim brakiem szacunku. Nigdy bym nie przypuszczał, że można posunąć się do takich słów. Ja nigdy nie zwróciłbym się w ten sposób do najgorszego wroga. Jest to niedopuszczalne. Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za nasz sport nie puszczą tego płazem i będą bronić integralności tego sportu, na którą tak ciężko pracujemy - dodał.

- Wdaliśmy się w małą pyskówkę, chwilowo daliśmy się ponieść emocjom. Po prostu tak powiedziałem, i tyle - powiedział z kolei Kyrgios.

Wawrinka, który z powodu kontuzji pleców nie dokończył środowego meczu, ma nadzieję, iż Kyrgios zostanie ukarany. Słów 20-latka z Canberry w żaden sposób nie skomentowali jeszcze ani dziewczyna Helweta, Donna Vekić, ani Thanasi Kokkinakis.

Czy Nick Kyrgios powinien zostać ukarany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (49):

 • Slajser Zgłoś
  Kyrgios żenada, ale Wawrinka jeszcze gorszy, po tym jak porzucił żonę i córeczkę i jeszcze pisał o tym na Twicie. Kompletny brak klasy.
  • Aleksandar Zgłoś
   Żałosne zachowanie Kyrgiosa. W ten sposób pokazał, jakim "słabym" jest człowiekiem i kumplem w stosunku do Kokkinakisa, który prawdopodobnie "znał" dziewczynę Wawrinki, gdy Szwajcar z
   Czytaj całość
   nią nie chodził i nie umawiał się ze swoją obecną partnerką. Kyrgiosowi natomiast ewidentnie pieniądze i popularność uderzyła do głowy. Jak widać sportowo nie ma argumentów to lepiej uderzyć w "czuły" punkt. Szacunek dla Stana, że podszedł do całej sytuacji racjonalnie i odpowiedzialnie - nie dał się sprowokować i wciągnąć w jakąś dziwną "grę".
   • Kike Zgłoś
    Pi-lotka - cichutko, bo Mossad pozamiatał w tym topicu, no :).
    Wszystkie komentarze (49)

    Komentarze (49)

     Wszystkie komentarze (49)
     PRZEJDŹ NA WP.PL