Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Puchar Davisa: Roger Federer i Stan Wawrinka w składzie Szwajcarii

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Roger Federer i Stan Wawrinka znaleźli się w składzie Szwajcarii ogłoszonej przez Severina Luthiego. W dniach 18-20 września Helweci zmierzą się u siebie z Holendrami.

Po wielkim triumfie w Pucharze Davisa 2014 Roger Federer ogłosił, że nie wróci już do kadry i zamierza skupić się na występach w turniejach głównego cyklu. W marcu nie zagrał w drużynie także Stan Wawrinka i Helweci przegrali wyjazdowe starcie z Belgami w stosunku 2-3.


W lipcu odbyło się w Londynie losowanie par barażowych o Grupę Światową Pucharu Davisa i Szwajcaria trafiła na Holandię. Zaledwie kilka dni później ogłoszono, że do kadry wracają aktualni numer dwa i pięć światowego rankingu, co znacznie zwiększy szanse Helwetów na pozostanie w elicie.

Federer legitymuje się w kadrze łącznym bilansem gier 50-17, z czego 38-8 w singlu. Wawrinka natomiast wygrał połowę z 50 spotkań, zaś w singlu zapisał na swoje konto 21 z 34 meczów. Szwajcaria zmierzy się z Holandią po raz dziewiąty w Pucharze Davisa, a jak dotychczas triumfowała pięciokrotnie.

W ogłoszonym przez Severina Luthiego składzie znaleźli się Federer, Wawrinka, Marco Chiudinelli i Henri Laaksonen, a zabrakło zawieszonego przez kapitana Yanna Martiego. Szwajcaria zmierzy się z Holandią na korcie twardym w genewskiej hali Palexpo. Goście mają czas do 8 września na ogłoszenie oficjalnych nominacji.

Skład na mecz barażowy o Grupę Światową Pucharu Davisa podali również Hindusi. Drużyna Indii podejmie zespół Czech w Nowym Delhi, a kapitan Anand Amritraj zdecydował, że o jej sile będą świadczyć Yuki Bhambri, Somdev Devvarman, Leander Paes i Rohan Bopanna.

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL