Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Polscy tenisiści surowo ukarani za złamanie przepisów antykorupcyjnych!

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Piotr Gadomski i Arkadiusz Kocyła odpoczną przez kilka lat od gry na zawodowych kortach. Polscy tenisiści zostali zdyskwalifikowani za złamanie zasad programu antykorupcyjnego!

Tennis Integrity Unit (TIU) jest organem funkcjonującym przy Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF), a jego celem jest monitorowanie ryzyka korupcji w tenisie.

24-letniemu Piotrowi Gadomskiemu udowodniono cztery zarzuty w związku ze złamaniem przepisów programu antykorupcyjnego na rok 2012 i ukarano kwotą 15 tys. dolarów oraz dyskwalifikacją na siedem lat.

Z kolei 21-letni Arkadiusz Kocyła odpocznie od zawodowego tenisa przez pięć lat i także będzie musiał zapłacić 15 tys. dolarów. Polskiemu tenisiście udowodniono trzy zarzuty w związku ze złamaniem przepisów programu antykorupcyjnego na lata 2012-2013.

Poczynając od 10 września, Polacy nie będą mogli uczestniczyć w żadnych turniejach rozgrywanych pod egidą ITF i ATP. Tennis Integrity Unit nie poinformował w oficjalnym komunikacie, podczas których pojedynków i zawodów Gadomski i Kocyła mieli się dopuścić ustawiania meczów.

Gadomski najwyżej klasyfikowany w rankingu ATP był na 338. miejscu w singlu i 226. lokacie w deblu. W swojej karierze wygrał trzy turnieje rangi ITF w grze pojedynczej oraz 10 w grze podwójnej. Warszawianin prywatnie związany jest z Urszulą Radwańską, a do tego jest szefem klubu kibica reprezentacji Polski.

Kocyła dwukrotnie sięgał w 2015 roku po deblowe tytuły w futuresach. Najwyżej w singlu klasyfikowany był na 767. miejscu, zaś w deblu na 539. lokacie. Wiosną tego roku polski tenisista zakończył zawodową karierę i został trenerem.

na Facebooku.

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL