Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nicolas Escude zakończył współpracę z Jo-Wilfriedem Tsongą

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Parę godzin po zwycięstwie Jo-Wilfrieda Tsongi w halowym turnieju ATP World Tour 250 w Metz z jego sztabu odszedł jeden z dwóch głównych trenerów, Nicolas Escudé.

- Po dwóch latach spędzonych u boku Jo moja misja dobiegła końca. Powodzenia na przyszłość. Przede mną nowe ekscytujące projekty - napisał na Twitterze Nicolas Escude, który w sierpniu 2014 roku pomógł odnieść Jo-Wilfriedowi Tsondze spektakularne zwycięstwo w zawodach Rogers Cup na kortach twardych w Toronto.

W niedzielnym finale imprezy w Metz Tsonga pokonał Gillesa Simona 7:6(5), 1:6, 6:2, dzięki czemu sięgnął po 12. trofeum w ATP World Tour. Triumf ten pozwolił mu zrównać się w liczbie tytułów z Simonem i Richardem Gasquetem. Więcej trofeów od wspomnianej trójki ma z Francuzów w Erze Open tylko Yannick Noah, który wygrał 23 turnieje głównego cyklu.

Pochodzący z Le Mans 30-letni Tsonga, aktualnie 17. rakieta świata, będzie kontynuował dalszą współpracę z drugim trenerem, którym jest jego rodak i były 84. singlista w rankingu ATP, Thierry Ascione.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL