Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Jarkko Nieminen rozegra ostatni mecz w karierze z Rogerem Federerem

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Jarkko Nieminen pożegna się z fanami podczas specjalnego wieczoru w hali Hartwall Arena w Helsinkach. 9 listopada jego ostatnim przeciwnikiem będzie Roger Federer.

- Jedno z moich długoletnich marzeń spełni się w listopadzie, kiedy zagram ostatni zawodowy mecz w karierze z Rogerem Federerem, moim przyjacielem i najlepszym tenisistą w historii. Stanie się to w moim kraju, przed rodzimą publicznością w Helsinkach - napisał na swojej stronie internetowej Jarkko Nieminen.

Pojedynek Fina z Rogerem Federerem, który na zawodowych kortach wygrał 15 kolejnych meczów z leworęcznym tenisistą z Masku, rozpocznie się po godz. 18:00 czasu lokalnego w hali Hartwall Arena w Helsinkach. Impreza odbędzie się pod nazwą "Final Night".

Nieminen rozpoczął profesjonalne starty w 2000 roku i w ciągu 15 lat zawodowej kariery wystąpił w 13 finałach w głównym cyklu i dwa z nich wygrał (Auckland 2006, Sydney 2012). W Wielkim Szlemie dotarł do ćwierćfinału Australian Open (2008), Wimbledonu (2006), US Open (2005) i tylko na mączce na kortach Rolanda Garrosa najdalej był w IV rundzie (2003).

Najlepszy fiński tenisista w historii zdobył również pięć tytułów w deblu, ostatni na przełomie lutego i marca bieżącego roku w parze z Andre Sa w Buenos Aires. Najwyżej w rankingu singlowym notowany był na 13. miejscu (2006), zaś w deblowym na 42. pozycji (2008).

Mazur: walka Adamka jak starcie ferrari z maluchem

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL