Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Turnieje w Zagrzebiu i Bogocie znikną z kalendarza rozgrywek ATP World Tour

Marcin Motyka
Marcin Motyka
W kalendarzu rozgrywek ATP World Tour na przyszły sezon nie będzie turnieju w Zagrzebiu. Zniknąć ma także impreza w Bogocie, której licencja została wykupiona przez meksykańską firmę.

Od wielu sezonów tradycyjnie pierwszym w nowym sezonie turniejem rozgrywanym w Europie był Zagrzeb. Od przyszłego roku to jednak ulegnie zmianie. Organizatorzy PBZ Zagreb Indoors ogłosili, że nie są w stanie znaleźć sponsorów na przyszłoroczną edycję i ta impreza zostanie odwołana.

W miejscu Zagrzebia w kalendarzu głównego cyklu pojawi się Sofia. Bułgarski minister sportu Krasen Kralew i prezes Bułgarskiej Federacji Tenisa Stefan Cwetkow oznajmili, że w przyszłym sezonie odbędzie się pierwszy w dziejach turniej rangi ATP World Tour organizowany w Bułgarii.

Impreza, która zostanie rozegrana w dniach 1-7 lutego, otrzymała rangę ATP World Tour 250 i będzie zorganizowana w hali Sofii. Pula nagród wyniesie 450 tys. dolarów. Sponsorem tytularnym turnieju zostanie turecka firma Garanti Koza - ta sama, która organizuje zawody ATP World Tour w Stambule.

Tymczasem okazało się również, że tegoroczna edycja turnieju Claro Open Colombia w Bogocie mogła być zarazem ostatnią. Licencję turniejową wykupiła meksykańska firma Group Pegaso, która już w przyszłym roku chce przenieść miejsce rozgrywania zawodów do swojej ojczyzny. W grę wchodzą trzy lokalizacje - Puerto Vallarta, Cancun lub Monterrey.

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL