Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Roberta Vinci: Przyszły sezon będzie ostatnim w mojej karierze

Karolina Konstańczak
Karolina Konstańczak
Roberta Vinci przyznała na konferencji prasowej w Zhuhai, że powoli rozmyśla o odwieszeniu rakiety na kołek. Włoszka chciałaby uczestniczyć w rozgrywkach jeszcze jeden sezon.

Roberta Vinci na początku sezonu spisywała się raczej przeciętnie i nie osiągała znaczących rezultatów w grze pojedynczej. Prawdziwy zryw 32-letniej tenisistki nastąpił we wrześniu, gdy dotarła do finału US Open, niszcząc tym samym marzenia Sereny Williams o skompletowaniu Klasycznego Wielkiego Szlema. Nieco później Włoszka awansowała również do półfinału w Wuhanie. 

Ostatnim turniejem Włoszki w tym roku były zmagania w Zhuhai, gdzie awansowała do półfinału, w którym zatrzymała ją Venus Williams. Tuż po tym spotkaniu Vinci powiedziała na konferencji prasowej, że przyszły sezon będzie ostatnim w jej karierze. 

Reprezentantka Italii osiągnęła wiele sukcesów w grze pojedynczej, jednak nie da się tego nawet porównać z grą podwójną. Vinci aż pięciokrotnie wznosiła do góry wielkoszlemowy puchar w deblu oraz zajmowała pierwsze miejsce na świecie.

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • Sułtan WTA Zgłoś
  Będzie mi brakować profesorki Roberty. Zwłaszcza na cegle rywalkom średniego kalibru które nie mają jakiegoś wielkiego atutu, udzieliła wielu lekcji i dobrze się to oglądało.
  Czytaj całość
  Dozgonny szacunek za odebranie Serenie marzeń o komplecie. Będę kibicować Robercie na tym ostatnim zakręcie. Niebawem Sarita zostanie sama, bo Frania raczej też się zabierze
  • Fabby Zgłoś
   No cóż, bardzo mi miło, że przypisujesz mi dojrzałość :) Tym bardziej, że nie sądzę, by akurat w moim przypadku pokazywał ją facebookowy profil. Stąd podejrzewam, że swój wniosek
   Czytaj całość
   opierasz raczej na całej naszej znajomości SF. Co do wieku, to teraz jakoś nie odczuwam tutaj różnicy między sobą, a innymi userami. Dawna "młodzieżówka" już trochę dorosła :)Co do strony wizualnej, to zbyt wiele i tak tam nie widać, nie należę do fotogenicznych osób. Za to u Ciebie bardzo pozytywnie ;)
   • Radva Ninja Zgłoś
    Robie, ale weź zahacz o Katowice. Bo nie byłam na pierwszej edycji, a strasznie marzę by cię zobaczyć :)
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL