Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Cykl ITF: Biało-Czerwoni bez powodzenia w singlu

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Polskim tenisistom nie udało się w środę uzyskać zwycięstw w turniejach rozgrywanych pod egidą ITF. Biało-Czerwoni przegrali swoje pierwsze mecze w Egipcie, Tunezji, Turcji i Włoszech.

Startująca we włoskim Ortisei Oliwia Szymczuch nie miała szczęścia w losowaniu i w I rundzie trafiła na najwyżej rozstawioną Rebekę Sramkovą. Słowaczka postarała się w środę o sześć przełamań, po czym pewnie zwyciężyła Polkę 6:2, 6:3.

W tunezyjskiej miejscowości Marsa al-Kantawi odpadła w środę Agata Borgman, która przegrała z Francuzką Valentine Bacher 3:6, 3:6. W deblu Borgman i partnerująca jej Marcelina Podlińska uległy po super tie breaku Agacie Jadwidze Bieńkowskiej i Karolinie Śnicie 2:6, 6:4, 9-11.

Dwusetowych porażek doznali również nasi panowie. Rywalizujący w egipskim Szarm el-Szejk Daniel Kossek przegrał z Ukraińcem Olegiem Chotkowem 5:7, 3:6. Z kolei Piotr Zbroja, który udanie przeszedł przez eliminacje do turnieju w tureckiej Antalyi, musiał uznać w środę wyższość oznaczonego "szóstką" Włocha Francesco Vilardo 2:6, 5:7.

środa, 9 grudnia
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Kair (Egipt), 25 tys. dolarów, kort ziemny

II runda gry pojedynczej:

Patrycja Polańska (Polska, WC) - Irina Maria Bara (Rumunia) *czwartek

ćwierćfinał gry podwójnej:

Patrycja Polańska (Polska) / Rio Kitagawa (Japonia) - Polina Lejkina (Rosja, 2) / Anna Morgina (Rosja, 2) *czwartek

Ortisei (Włochy), 10 tys. dolarów, kort twardy w hali

I runda gry pojedynczej:

Rebecca Šramková (Słowacja, 1) - Oliwia Szymczuch (Polska) 6:2, 6:3

Marsa al-Kantawi (Tunezja), 10 tys. dolarów, kort twardy

II runda gry pojedynczej:

Marcelina Podlińska (Polska) - Karin Kennel (Szwajcaria, 6) *czwartek

I runda gry pojedynczej:

Valentine Bacher (Francja) - Agata Borgman (Polska) 6:3, 6:3

ćwierćfinał gry podwójnej:

Agata Jadwiga Bieńkowska (Polska) / Karolina Śnita (Polska) - Mirabelle Njoze (Wielka Brytania, 2) / Magdalena Stoilkovska (Macedonia, 2) *czwartek

I runda gry podwójnej:

Agata Jadwiga Bieńkowska (Polska) / Karolina Śnita (Polska) - Agata Borgman (Polska) / Marcelina Podlińska (Polska) 6:2, 4:6, 11-9

MĘŻCZYŹNI

Szarm el-Szejk (Egipt), 10 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry pojedynczej:

Oleg Chotkow (Ukraina) - Daniel Kossek (Polska, WC) 7:5, 6:3

ćwierćfinał gry podwójnej:

Daniel Kossek (Polska) / Omar Elkadi (Egipt) - Filipp Kekerczeni (Ukraina, 4) / Christoph Negritu (Niemcy, 4) *czwartek

Antalya (Turcja), 10 tys. dolarów, kort ziemny

I runda gry pojedynczej:

Francesco Vilardo (Włochy, 6) - Piotr Zbroja (Polska, Q) 6:2, 7:5

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL